Последни вести

Најважни вести

МНР бара Софија да ги осуди говорот на омраза во бугарскиот Парламент

Министерството за надворешни работи до официјална Софија врачи вербална нота во која го осудува в...

Бугарско МНР: Подготвени сме да го потпишеме протоколот според член 12 од Договорот

Оттаму објаснуваат дека параметрите на Одлуката на бугарскиот парламент се засноваат на предлогот...

Ѓорчев: Бугарија ниту за милиметар нема да отстапи од своите барања, особено за историјата

Тој за Канал 5 вели дека е тешко да се очекува дека ќе може да додје до усогласување во следните ...

„Итно копче“ за старите и изнемоштените во Скопје, ќе интервенира екипа на „Црвен крст“

„Итно копче“ за старите и изнемоштените во Скопје, ќе интервенира екипа на „Црвен крст“

Овој проект на Црвениот Крст е направен за луѓе над 65 годишна, и за оние кои се помлади, но имаат одредени попречености. Предност имаат луѓе кои што живеат сами и луѓе кои ја користат услугата нега и помош во домот од страна на ...

Пукање и апсење во центарот на Прилеп

Пукање и апсење во центарот на Прилеп

Прилепската полиција уапси 53-годишен ресенчанец која денеска нешто после пладне во центарот на Прилеп, пред градскиот пазар, со своето возило комби „мерцедес спринтер” се обидел да прегази комунални инспектори и поли...

Ќерката на Пол Вокер: Абортирав во 2020 година, имав среќа што најдов добар доктор

Ќерката на Пол Вокер: Абортирав во 2020 година, имав среќа што најдов добар доктор

Медоу реши да проговори на оваа тема по одлуката на Врховниот суд за абортус, со која беше поништено федералното право на абортус, воведено со пресуда стара 50 години. Медоу на Инстаграм откри дека абортирала за време на панде...

Коза активирала нагазни мини во Запорожје, ранети 40 Руси

Коза активирала нагазни мини во Запорожје, ранети 40 Руси

Војниците поставувале мини кога коза, која побегнала од фарма во селото Кински Роздори, ги активирала експлозивните направи. Козата предизвикала верижна експлозија. Шефот на украинската разузнавачка служба изјави дека руски...

Невремето откорна дрвја и попречи патишта во Кривопаланечко

Невремето откорна дрвја и попречи патишта во Кривопаланечко

Невремето проследено со силен ветар и обилен дожд што попладнево го зафати кривопаланечкиот крај предизвика штети и откорна дрвја што го попречија сообраќајот на повеќе локални патни правци и на магистералниот пат А2, Куманово &n...

Европски политичари добивале лажни видео повици, мислеле дека разговараат со Кличко

Европски политичари добивале лажни видео повици, мислеле дека разговараат со Кличко

Но, станувало збор за лажно видео, што значи дека тие всушност не разговарале со него. Европските градоначалници биле измамени при видео повици за кои се покажало дека се лажни, пишува Гардијан. Градоначалничката на Берлин,...

Се расчистува теренот по невремето во Делчево

Се расчистува теренот по невремето во Делчево

Поради расчистување на штетите сообраќајот на магистралата А3 од градот кон Македомнска Камнеица се одвива отежнато. Градскиот пазар во Делчево е во многу лоша состојба по невремето кое се случи денеска околу 19:30 часот. Тезг...

Пукање во Илиноис, еден убиен, двајца ранети

Пукање во Илиноис, еден убиен, двајца ранети

Едно лице е убиено, додека друга жртва од пукањео и понатаму е во критична состојба, изјави капетанот на полицијата во Болингбрук, Ентони Колумбус. Третата жртва е пуштена од болница. Полицијата во Болингбрук била испратена...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube