Последни вести

Најважни вести

Заев: Македонија и Бугарија имаат заедничка историја, Делчев е заеднички револуционер

Наследивме време кое не беше во прилог на пријателството меѓу нас, а Југославија не подели. Ако н...

Мицкоски: Ако Владата го начне идентитетот, ќе се соочи со народот

Скандалозно интервју со кое сериозно се нарушуваат на преговарачките позиции на Македонија, вака ...

Тимчо Муцунски во „Само Вистина“

Политичарите не смеат да преговараат за историски прашања Делчев е симбол на  македон...

Мехмедовиќ: Загрижува трендот во бројот на заразени

Мехмедовиќ: Загрижува трендот во бројот на заразени

Треба да се вратиме на превентивата, вели во разговор за Канал 5 д-р Злате Мехмедовиќ, специјалист по трудова медицина.. Мехмедовиќ смета дека се додека нема намалување во бројот на заразени болничките кревети ќе се полнат. Ве...

Рускиот нафтен гигант му најави на Путин огромен арктички проект

Рускиот нафтен гигант му најави на Путин огромен арктички проект

„Задоволство ми е да ве информирам за почетокот на проектот“, изјавил Игор Сечин, извршен директор на „Роснефт“, за време на состанокот со рускиот претседател, со кого е многу близок, и му се заблагодарил ...

Меркел: Задолжителни маски и на отворено

Меркел: Задолжителни маски и на отворено

Таа изјавила дека Германците ќе мора да носат маски на отворено, на пешачки зони и центри на градот, пренесува Ројтерс. Меркел денеска изјави дека се договорила со лидерите на 16 германски сојузни држави дека мерките прот...

Ердоган : До април ќе биде подготвена турската вакцина

Ердоган : До април ќе биде подготвена турската вакцина

Обраќајќи им се на пратениците од неговата владејачка Партија на правдата и развојот, Ердоган исто така рече дека кога вакцината ќе биде подготвена, Турција планира да ја сподели со светот, објави АП. Ердоган рече дека Турција...

Американците за Денот на благодарноста се однесуваат како да нема корона

Американците за Денот на благодарноста се однесуваат како да нема корона

Американската здравствена агенција за прв пат ги повика Американците да не патуваат дома на Денот на благодарноста, празник на кој семејствата традиционално се собираат и јадат мисирка и сос од брусница. За многу Американци, тој ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube