Најважни вести

Вечерва на полноќ стартува молкот до среда во 21 часот

На 10тите по ред парламентарни избори – на 3 390 избричаки места правото на глас ќе може да...

Мицкоски ја одби поканата за „Само интервју“, поради презафатеност

Но за жал ВМРО-ДПМНЕ ја одби поканата за лидерот на партијата Христијан Мицкоски, а како причина ...

„Само Интервју” вечерва со Зоран Заев

Дами и господа, определени и неопредеени, денеска е последен ден од изборната кампања, се одлучив...

 Заев, Мицкоски и Ахмети ја финишираат изборната кампања

Заев, Мицкоски и Ахмети ја финишираат изборната кампања

Последен ден од кампањата за предвремените парламентарни избори. Партиските лидери во поход за глас повеќе на свое конто но и со критики и обвинувања кон своите политички опоненти. Лидерот на СДСМ Зоран Заев од Конче ја побара по...

 Земен брис од сите 60-тина македонски државјани  кои ,,завршија“ во карантин

Земен брис од сите 60-тина македонски државјани кои ,,завршија“ во карантин

 При првиот преглед ниту еден од нив не покажал симптоми на вирусот, но додека не ги добијат резултатите, тие ќе останат во државен карантин во хотел во Скопје, каде што вчера , за разлика од денеска кога е мирно, владееше т...

Смртта на 24-годишната пациентка од корона предизвика многу непознаници кај лекарите

Смртта на 24-годишната пациентка од корона предизвика многу непознаници кај лекарите

Првите симптоми кои се појавиле кај девојката биле температура, кашлица, омалаксаност на телото и тешко дишела. Се обратила кај матичниот лекар кој четири дена ја лекувал со инфузија. Но ниту од нив не и било подобро, па заминала...

Турист од Англија при пад од седми кат усмрти случаен минувач

Турист од Англија при пад од седми кат усмрти случаен минувач

Еден турист почина во Шпанија при пад од хотелска тераса. Во таа прилика, туристот усмртил и друг човек врз кого паднал пренесе Скај њуз.\ Првата жртва бил турист од Англија на 50 годишна возраст  кој паднал од тер...

Ѓубре на Марков манастир

Ѓубре на Марков манастир

Фотографиите кои осамнаа на еден фејсбук профил  утрово се од просторот околу Марков манастир и Маркова река крај Скопје. Сакале да признаеме или не овие слики говорат  многу за менталното ниво на оние кои сопств...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube