Последни вести

Најважни вести

Нови 862 заразени со Ковид-19, починале 14 пациенти

Во: Скопје-390, Куманово-22, Штип-28, Прилеп-55, Тетово-48, Струга-9, Велес-53, Битола-31, Охрид-...

Се преполнуваат болниците, Клинички се мобилизира за наплив на пациенти

Надлежните уверуваат – лекарска помош за секого ќе има.. Тамара Стојкова е пред модуларната...

„Само Вистина" со Ристо Никовски и Зоран Иванов

Ние сме премногу концентрирани на почетокот за преговорите и сме се фатиле како слеп за стап, а т...

Универзална „куртули“ од дислокација, ќе се реконструира

Универзална „куртули“ од дислокација, ќе се реконструира

Градските власти одлучија - објектот само ќе се реконструира, нема да се урива. „Симболот на солидарноста“ ќе ја задржи својата автентичност, вели за Канал 5 градоначалникот Петре Шилегов. Очекувањата се веќе следната...

Циста од 90 кг. извадeна од стомакот на 45 годишна жена (вознемирувачко видео)

Циста од 90 кг. извадeна од стомакот на 45 годишна жена (вознемирувачко видео)

Според ковид протоколите жената била тестирана за корона вирус и била негативна. Тимот на медицински персонал со гинекологот Игор Алуловски  и голем тим на анестезиолози операцијата ја правеле скоро пет часа. Големината н...

Низ светот се одржуваат протести за поддршка на полските демонстранти

Низ светот се одржуваат протести за поддршка на полските демонстранти

Протести се одржаа во Осло, Лондон, Чикаго, Глазгов, Брисел и други градови каде што граѓаните се собраа пред полските амбасади. Штом одредбата стапи на сила, абортусот ќе биде забранет и во случај на малформација на фетусот и...

21 годишниот исламист,кој закла три лица во црква,влегол во Франција од Италија(ВИДЕО)

21 годишниот исламист,кој закла три лица во црква,влегол во Франција од Италија(ВИДЕО)

Исламистот неодамна влегол во Франција од Италија, тврди полициски извор. Безбедносните сили сè уште го проверуваат неговиот идентитет. Напаѓачот влегол во црквата во 9 часот наутро по локално време вооружен со нож и му...

Кривична за Димова, сопственикот на В.Е.З Трејд и уште двајца соработници во Агенцијата

Кривична за Димова, сопственикот на В.Е.З Трејд и уште двајца соработници во Агенцијата

За нецели три недели, управата за финансиска полиција го расплете случајот „Фризерница“. Поднесе кривична пријава против директорката на агенцијата за европско образовние Лидија Димова и сопственикот на друштвото за т...

Макрон се обрати до нацијата:Франција е нападната од исламистите (ВИДЕО)

Макрон се обрати до нацијата:Франција е нападната од исламистите (ВИДЕО)

Макрон остро го осуди денешниот напад во градот, што го опиша како „исламистички терористички напад“. Во тој напад, да потсетиме, напаѓачот со нож уби три лица во близина на црквата. „Франција е нападната од ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube