Последни вести

Најважни вести

Ребаланс на буџетот: Расходите на рекордни 4,7 милијарди, дефицитот се зголемува за 150 милиони

Од нив 200 милиони евра се за враќање на стари доспеани долгови, додека со останатите 700 милиони...

Радев засега без одговор на барањето на Петков за координативна средба за ветото кон Македонија

Бугарскиот претседател Радев се уште не одговора на барањето на бугарскиот премиер Петков да го с...

Џозеф: Спорот кој Бугарија го има со Македонија е против вредностите на ЕУ

Според него, Бугарија со ветото и помага на Русија. Целосниот разговор погледнете го во видеот...

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата

На граничните премини, од македонска страна, како што се посочува, нема подолги задржувања за влез и излез од државата. Од АМСМ препорачуваат прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и...

Бектеши на средба со трговци од Охридско-струшкиот регион

Бектеши на средба со трговци од Охридско-струшкиот регион

На средбата, како што информира ресорното Министерство, ќе ги информира за предложените измени и дополнувања на Законот за трговија за „недела неработен ден" во туристичките места. Во рамките на посетата, додаваат, ...

Канонизација на игуменот Јоаким Крчовски за светител

Канонизација на игуменот Јоаким Крчовски за светител

Со канонизацијата, Свети праведен Јоаким Крчовски, учител и просветител ќе се вброи во диптихот на светите. Според информациите од Кумановско-Осоговската епархија, во 7:30 часот ќе се одржи воскресна утрена богослужба, а во 9 ...

Сончево и топло, попладне во западните делови ќе има пороен дожд и грмежи

Сончево и топло, попладне во западните делови ќе има пороен дожд и грмежи

 Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен северозападен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 15, а максималната ќе достигне од 24 до 33 степени. УВ индексот ќе биде 7, соопшти Управата за хидрометео...

Видео: Најкомплицираниот паркинг

Видео: Најкомплицираниот паркинг

Нелсон Гинто отсекогаш имал проблем да најде паркинг место за својот автомобил недалеку од неговата резиденција во Кавите, Филипини. Се додека не дошол на идеја да го постави својот автомобил во тесен влезен простор. Автомобил...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube