Последни вести

Најважни вести

Нови 29 заболени од коронавирусот и пет починати

 На Клиниката за инфективни болести во Скопје  починале четворица – 52-годишен Ку...

Маркетите полни на ден пред новите рестриктивни мерки за превенција на коронавирусот

 Граѓаните со полни корпи и кеси со храна во пресрет на ограниченото време кое се наметнува ...

„Само Вистина“ вечерва со Љупчо Зиков и Љупчо Ристовски

Почитувани сограѓани, исплашени и релаксирани, вечерва во Само Вистина ќе дебатираат Љупчо Зиков ...

Угостителите нема да ги користат мерките на владата, отпуштени голем дел од вработените

Угостителите нема да ги користат мерките на владата, отпуштени голем дел од вработените

 Велат дека сега оставаат државата да се грижи за работниците. „Веќе е почнат процесот на одјавување и по наши информации 60% низ цела Македонија се одјавени вработените.“ „Преземаме чекори за намалување...

Во Русија за еден ден регистрирани повеќе од 1.000 заразени од коронавирусот

Во Русија за еден ден регистрирани повеќе од 1.000 заразени од коронавирусот

Во Русија се регистрирани повеќе од 1.000 нови случаи на заразени од коронавирус во последните 24 часа, што е најголем број на заразени во еден ден од почетокот на пандемијата. Владината работна група за коронавирус пријавила ден...

 Обвинителството собира докази за истрагата која ја води против директорката на Клиниката за кожни болести

Обвинителството собира докази за истрагата која ја води против директорката на Клиниката за кожни болести

Од обвинителството за Канал 5 потврдуваат дека се собираат материјални докази- медициниска докумнетација од болниците каде се лекуваат луѓето кои ги заразиле, а за вербалните докази односно исказ од заболените ќе се почека тие да...

Голем метеж пред банките и маркетите денеска во Прилеп

Голем метеж пред банките и маркетите денеска во Прилеп

И додека бројот на заразените и на оние кои се во домашен карантин  се зголеми на 180  денеска пред банките  и пред некои маркети долги редици. Во создавањето на редот се вклучија и општински редари и полицајци, но...

Зверев мисли дека во јануари имал коронавирус,„ кашлав на секој 10 секунди“

Зверев мисли дека во јануари имал коронавирус,„ кашлав на секој 10 секунди“

Зверев за „Билд“ истакнал дека тој и неговата девојка не биле добри по враќањето од Кина каде престојувале на крајот на декември. -Јас и Бренда бевме во Кина на 28 декември. Не може да замислите колку кашлав потоа ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми