Последни вести

Најважни вести

Филипче: Вирусот не е шега и одговорноста е на секој поединец (ВИДЕО)

Анализите покажале дека има неколку жаришта во земјава поради прекршувања как семејни собири , не...

Полициски час од утре во 21 часот до понеделник наутро , предлага Комисијата за заразни болести

Предлогот на комисијата до власата ќе биде, за цело Скопје, Штип, Куманово и Тетово од утре во 21...

Стевчо Јакимовски и Зоран Димитровски во „Само вистина“

Се наоѓаме во страшен хаос, вируот се претвори од здравствено во политичко прашање, рече Јакимовс...

Катица Јанева се соблекла по долна облека за време на ревизорска контрола за СЈО во ДРЗ

Катица Јанева се соблекла по долна облека за време на ревизорска контрола за СЈО во ДРЗ

На полицајците јанева прво им кажала дека и е доста од се и почнала да се соблекува. Потоа била повикана итна помош и и е дадена инекција за смирување, а таа е префрлена во станот каде ја издржува мерката домашен притвор. Јане...

Службеничка од Министерството за финансии – хит на социјалните мрежи

Службеничка од Министерството за финансии – хит на социјалните мрежи

Видео од вработена во министерството за финансии стана хит на социјалните мрежи. На видеото се гледа како во канцеларија ги покажува своите танцувачки способности преку видео на социјалната патформа Тик Ток. Видеото направи ви...

Мухамед Зекири и неговото семејство хоспитализирани,во добра здравствена состојба

Мухамед Зекири и неговото семејство хоспитализирани,во добра здравствена состојба

Одговарајќи на новинарско прашање каква е здравствената состојба на јавните личности кои беа во контакт со Зекири, и каква е неговота состојба и на неговото семејство, Филипче рече дека нема сознанија за други хоспитализирани, ос...

Осуммина загинати , десетици повредени во експлозија во фабрика во Индија (ВИДЕО)

Осуммина загинати , десетици повредени во експлозија во фабрика во Индија (ВИДЕО)

Околу 5.000 луѓе од околните села во областа Бахухур, во државата Гуџарат, биле евакуирани поради претпазливост, изјави висок официјален претставник на регионот. „Осум работници загинаа по експлозија во агро-хемиска фабр...

Влада: Од четврток од 21:00 часот до понеделник до 05:00 часот, се забранува посета на гробиштата, освен за погреби

Влада: Од четврток од 21:00 часот до понеделник до 05:00 часот, се забранува посета на гробиштата, освен за погреби

Во продолжение на 60-тата седница што се одржа денеска, Владата согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза и ефикасна реакција за спречување на ширењето на коронавирусот, донесе одлука да се воведе целосна...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми