Последни вести

Најважни вести

Расте бројот на инфицирани со Ковид-19, но засега нема поригорозно ограничување на движењето на граѓаните

Властите оценуваат дека ситуацијата останува сложена и оти се можни сите сценарија за идниот разв...

На ГАК почина 37 годишна родилка од Охрид

- На 30-ти март 2020 година, на ЈЗУ У Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје е примена вт...

Вечерва во „Само вистина“ гости ќе бидат Стојанче Ангелов и Петар Колев

„Казни“ за „здравје“или „онлајн“ априлијада, дали полицискиот...

Во Лондон почина 13-годишно дете кое било позитивно на коронавирус

Во Лондон почина 13-годишно дете кое било позитивно на коронавирус

Весникот„Дејли мејл“наведува дека момчето од Лондон починало вчера и оти засега не е познато дали имал и други здравствени проблеми. „За жал умре 13-годишно дете кое беше позитивно на ковид-19 и сега сите наш...

Фото: Сопругата на екс голманот на Манчестер Јунајтед гола повикува на изолација!!

Фото: Сопругата на екс голманот на Манчестер Јунајтед гола повикува на изолација!!

Ниту коронавирусот не ја попречува сексапилната Нора да објавува свои разголени фотографии. Нора со своето „хоби“ продолжува и во времето на пандемијата. Сега сопругата на Хауард со своја разголена фотограф...

Русија направи апликација за да ги следи луѓето во изолација поради коронавирус

Русија направи апликација за да ги следи луѓето во изолација поради коронавирус

Според официјалните податоци, 2777 Руси биле заразени со коронавирус и потврдени се 440 граѓани во последните 24 часа. Досега починале 24 лица. Москва, епицентарот на епидемијата во Русија, во неделата најави делумен карант...

Врнежи од снег до утре претпладне, до сабота наутро температурата под нула

Врнежи од снег до утре претпладне, до сабота наутро температурата под нула

Претпладнето се уште ќе има повремени врнежи од снег во источните делови. Утринските температури до сабота во поголем дел од земјава ќе се спуштаат под нула, но се очекува на места да се задржи снежната покривка. За време на вике...

Видео:  Кога нема рекет Ноле одлично се снаоѓа и со тава !!

Видео: Кога нема рекет Ноле одлично се снаоѓа и со тава !!

Опасниот вирус ја прекина сезоната во белиот спорт, но популарниот Ноле и кога нема натпревари и тренинзи знае како повторно да „влезе во натпреварувачки ритам“. Ѓоковиќ и во домашна изолација пронајде начин за игр...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми