Последни вести

Најважни вести

Бочварски: Шпекулации се информациите за мое заминување од функцијата

-Јас мислам дека ова се шпекулцаиии, бидејќи и Владата и партијата СДСМ имаа став по тоа прашање....

Лефков: Нови детали од аферата броило - Фирмата на Ковачевски и кумот заработила 2 милиони евра

Соларниот картел составен од Ковачевски и кумот Паунов е создаден и почнува да врти милиони со до...

Сашо Тасевски и Алберт Муслиу вечерва во „Само вистина“

Нови погледи или стари проблеми, што може да очекуваме од новата бугарска влада?  Политич...

Мицкоски: Ако економскиот совет работеше како треба немаше потреба да нудам помош

Мицкоски: Ако економскиот совет работеше како треба немаше потреба да нудам помош

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Студио 10“ зборуваше за актуелните состојби во државата и посочи дека не гледа потреба да се состане со економскиот совет во владата зато...

Средба Ковачевски – Дир: Целосна поддршка на Украина од Македонија

Средба Ковачевски – Дир: Целосна поддршка на Украина од Македонија

На состанокот е изразена благодарност за навремените и конзистентни политики на Македонија на линија на надворешната политика на ЕУ, во однос на ситуацијата во Украина, како и за донациите од помош за украинскиот народ. Премие...

ГЕРБ и ВМРО-БНД со најголем број гласови во Македонија

ГЕРБ и ВМРО-БНД со најголем број гласови во Македонија

 Партијата Граѓани за европски развој на Бугарија (ГЕРБ) на поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов и ВМРО – Бугарско национално движење (ВМРО-БНД) на Красимир Каракачанов добија најголем број гласови од бугарските ...

По смртта на кралицата, Кејт и Вилијам наследија таен имот

По смртта на кралицата, Кејт и Вилијам наследија таен имот

Според британските медиуми, по смртта на кралицата Елизабета Втора, принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт, принцезата од Велс, наследиле куќа во рурален дел на Велс. Во таа куќа сегашниот крал Чарлс во минатото официјално&nb...

Продолжува судењето за убиството на ракометарот Денис Тот

Продолжува судењето за убиството на ракометарот Денис Тот

Случајот се наоѓа во доказна постапка и продолжува со изведување докази од обвинителството, откако на минатото рочиште беа сослушани вештите лица Александар Станков и Рената Јанкова од Судска медицина при Медицинскиот факултет во...

ЕВН: Саниран дефектот во Карпош, Капиштец, Влае, Ѓорче Петров, Матка, Кондово

ЕВН: Саниран дефектот во Карпош, Капиштец, Влае, Ѓорче Петров, Матка, Кондово

Саниран е дефектот поради кој регионите на Карпош, Капиштец, Влае, Ѓорче Петров, Матка, Кондово и Сарај утрово се соочија со прекин во снабдувањето со електрична енергија, соопшти ЕВН. -Прекинот се случи како последица од испа...

Зеленски им се заблагодари на Македонија и 8 земји за поддршката за членството во НАТО

Зеленски им се заблагодари на Македонија и 8 земји за поддршката за членството во НАТО

-Благодарност до земјите од централна и источна Европа за поддршката за членството во НАТО и за осудата на рускиот обид за анексија на нашите територии, напиша Зеленски на Твитер.  Неговата порака следи откако денеска пре...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube