Последни вести

Најважни вести

Убиство во Инџиково

Неофицијално, убиството се случило кога маскирани и вооружени лица влегле во домот на жртвата кој...

Комисијата за заразни болести со конечен предлог за наставата, Владата треба да одлучи

Комисијата вчера на состанок донесе конечен предлог кој сега ќе треба да биде разгледан од Владат...

„Само Вистина“ вечерва со Зоран Иванов и Сотир Костов

Почитувани сограѓани, храбри, мудри, смели и оние блиску до тоа, подготвени ли се политичарите да...

Бројот на новозаболени од Ковид-19 дневно се уште трицифрен, да се почитуваат мерките за заштита

Бројот на новозаболени од Ковид-19 дневно се уште трицифрен, да се почитуваат мерките за заштита

Починати се двајца пациенти, еден од Скопје (88 г.) во болнички услови и пациентка од Кичево (80 г.) вонболнички. Регистрирани се 175 оздравени пациент. Вкупниот број Ковид дијагностицирани во земјава од почетокот на епидемија...

Запалени две возила на ЕВН во Тетово

Запалени две возила на ЕВН во Тетово

-Околу полноќ голем број граѓани се јавија да пријават дека има запалени возила. Интервениравме на запалено возило на улица „Иво Рибар Лола" и во станбениот комплекс Блок 70. По кратка интервенција двата пожари се лока...

Фото: Кристијано и Георгина уживаат на јахта

Фото: Кристијано и Георгина уживаат на јахта

Славниот Португалец објави фотка со Георгина од одморот на јахта и за помалку од половина час  фотографијата собра повеќе од 2 милиони „лајкови“. Секако ова не е ништо чудно ако зе земе во предвид дека Кри...

Приведен осомничен за двете запалени возила на ЕВН во Тетово

Приведен осомничен за двете запалени возила на ЕВН во Тетово

Од МВР велат дека приведен е 43-годишен тетовец кој се сомничи за кривично дело предизвикување општа опасност. Тетовската полиција интервенирала на запалено возило на улица „Иво Рибар Лола“ и во станбениот комплекс бл...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube