Последни вести

Најважни вести

Денеска се регистрирани 155 нови случаи на ковид 19 , починати се две лица

Во: Скопје-51, Куманово-11, Дебар-2, Штип-13, Прилеп-4, Тетово-10, Струга-3, Битола-1, Охрид-6, К...

ССМ ја повика Регулаторна да ја повлече одлуката за покачување на цената на струјата

Од ССМ велат, ако Регулаторна не се откаже од ова досега најголемо покачување на цената на електр...

Вечерва во „Само интервју“ гостин ќе биде Африм Гаши

Дами и господа време ли е да се зборува за очекувањата или летниот распуст за политичкиот пазар с...

Како учениците од 1 септември  ќе ја следат наставата ?!

Како учениците од 1 септември ќе ја следат наставата ?!

Финалниот план и одлука како ќе се одвива училишната настава од први септември се очекуваат следниве денови, тврди министерот за образование Арбр Адеми. Според него наставата во училница нема замена, а кај надлежните преовладува ...

МВР влезе во ,,трага“ на инвеститорот на дивоградбата во ,,Мавровка“

МВР влезе во ,,трага“ на инвеститорот на дивоградбата во ,,Мавровка“

МВР поднесе пријава до ОЈО за спорната дивоградба кај „Мавровка.“ Од полицијата информираат дека истрагата покажала оти постојат сомнежи за кривично дело. Соопштија дека поднесле соодветен акт за бесправно градење, но...

Жена се породи среде експлозијата во Бејрут (ВИДЕО)

Жена се породи среде експлозијата во Бејрут (ВИДЕО)

Нејзиниот сопруг Едмонд го сними застрашувачкиот момент на камера. Нивниот син, Џорџ, пристигна набргу после трагичната експлозија , во која досега загинале 154 луѓе. Мајката и бебето се во добра состојба , со оглед на состојб...

Богатството на Марк Закерберг се зголеми на 100 милијарди долари

Богатството на Марк Закерберг се зголеми на 100 милијарди долари

Завчера, компанијата ја промовираше Инстаграм Рилс, конкурент на контроверзната кинеска апликација TikTok. Акциите на Фејсбук вчера скокнаа за повеќе од 6 проценти. Уделот на Закерберг е 13 проценти. Тој им се придружи на о...

Македонија во трет степен на препорака за патување на Стејт Департментот

Македонија во трет степен на препорака за патување на Стејт Департментот

Исто како и голем дел од земјите во светот, Македонија е ставена во третиот степен пропорака, кој што советува „размислете дали да патувате". Како што е наведено на веб-сајтот за конзуларни работи на американскиот С...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube