Најважни вести

Џафери закажа седница за избор на претседател на Собранието

Џафери  најави дека утре ќе свика продолжување на конститутивната седница за избор на претсе...

Неизвесно е дали и кога ќе се отворат училиштата

Можно е одложување на старот на учебната година, со што останува отворена опцијата учениците да с...

„Само Вистина" со Сафет Бишевац и Ненад Јовановиќ

Повеќе детали погледнете во најновото издание на „Само Вистина".

Помпео и денеска предупреди да не се соработува со Кина и Русија

Помпео и денеска предупреди да не се соработува со Кина и Русија

Говорејќи во Прага, Помпео предупреди за ризиците од чешкиот план за проширување на нуклеарната централа Дуковани. „Партнерствата со руските и кинеските нуклеарни компании, всушност, ќе го загрозат чешкиот суверенитет&ld...

Турција ги отвора училиштата на 21 септември

Турција ги отвора училиштата на 21 септември

По состанокот на научниот персонал за коронавирусот, министерот за здравство Фахретин Коџа рече дека доколку е потребно, повторно ќе се воведат часови преку Интернет, пренесува Ројтерс. Инаку во земјата досега се забележани вк...

Белоруски специјалци пукаат кон граѓаните, кои им помагаат на демонстрантите (ВИДЕО)

Белоруски специјалци пукаат кон граѓаните, кои им помагаат на демонстрантите (ВИДЕО)

Специјалците истрчале од полициските автомобили во близина на метро станицата „Грушевка“. Демонстрантите почнале да бегаат. „Луѓето викаа од балконите на околните згради каде да се сокријат, а како одговор на то...

Рамуш Харадинај е можен кандидат за претседател на Косово

Рамуш Харадинај е можен кандидат за претседател на Косово

Потпретседателот на партијата, Ардијан Џини изјави дека има иницијативи да се направи Харадинај претседателски кандидат. Според него, нови околности се можни кога станува збор за избор на претседател, дури и ако не се потврди ...

Макрон против секакво надворешно мешање во Либан

Макрон против секакво надворешно мешање во Либан

Макрон потсети на потребата да се избегнат ескалирање на тензиите и надворешно мешање и повика на поддршка за воспоставување влада за управување со вонредната состојба, се вели во соопштението на кабинетот на претседателот. То...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube