Најважни вести

Џафери се уште не испратил известување дека Собранието е конституирано

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на д...

Продолжуваат разговорите за нова Влада, засега без напредок

Од владејачката СДСМ информираат дека била постигната согласност со ДУИ, за евро-атлантскиот пат ...

Канал 5 дознава: Потврдени првите случаи на заразени од журките на охридските плажи

Заразените се со благи симптоми и се на домашно лекување. Од денеска стартуваат и анкетите на зар...

Поплавени куќи и голема материјална штета по невремето

Поплавени куќи и голема материјална штета по невремето

Најстравична беше сликата од скопско Зелениково каде , по синоќешното невреме тони земја се извадија денеска од  домовите на граѓаните. Мирисот на мокра земја и маките на овие луѓе ги вратија сликите од скопско Стајковци....

Фото: Ромео и Јулија од џунглата!!

Фото: Ромео и Јулија од џунглата!!

Црниот пантер Сај и леопардот Клеопатра имаат младунче старо осум месеци. Индискиот фотограф Мутун Хунугунд минал шест дена во Каранатаку на реката Кабин за да ја фати совршената глетка, многу ретка глетка. Тој успеал да г...

Фаучи: Вакцината против ковид 19 нема да биде целосно ефикасна, можеби меѓу 50-60 %

Фаучи: Вакцината против ковид 19 нема да биде целосно ефикасна, можеби меѓу 50-60 %

Според „Скај њуз“, американскиот епидемиолог на интернет семинарот на универзитетот Браун изјавил дека шансите вакцината да биде 100% ефикасна не се големи. „Не знаеме колку ќе биде ефикасна - дали ќе биде 50...

Видео: Ферари како ВИП лимузина

Видео: Ферари како ВИП лимузина

Само мајсторското умеење и фантазијата се ограничувачкиот фактор во модифицирањетона некој фабрички модел во луксузна лимузина. Екипа од Австралија со одлична фантазија преработи еден модел на Ферари 360 Модена во вистинска ВИ...

Видео: Моментот кога гром удира во зграда

Видео: Моментот кога гром удира во зграда

На социјалните мрежи се појави видео на кое може да се види мигот кога популарниот „огнен камшик“ удира во зграда. За среќа според извештаите громот предизвикал само материјална штета, животите на станарите на зградат...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube