Последни вести

Најважни вести

Премиерот Заев очекува пред Берлинскиот процес да се сретне со Борисов за Гоце Делчев

 Очекува жешкото прашање да се стави на маса најдоцна до 10-ти ноември, пред одржувањето на ...

Заев со писмо до Вартоломеј побара писмена одлука за автокефална Македонска православна црква

Два  дена по претседателот Пендаровски и премиерот Заев му испрати писмо на вселенскиот патр...

Вечерва во „Само вистина“ гостин ќе биде д-р Никола Пановски

Докторите прогнозираа дека на вирусот ќе му „ослабе“ вирулентноста и дека е можно да ...

Фото:  Заев, Николовски и Филипче не носеле кациги, казнети по 50 евра

Фото: Заев, Николовски и Филипче не носеле кациги, казнети по 50 евра

Од платните налози што ги објавија некои портали, се гледа дека на тројцата државни функционери издадени им се платни налози во висина од 50 евра. Заев, Николовски и Филипче биле сопрени на булеварот Гоце Делчев во бл...

Бошкоски: На Инфективна сум, но се чувствувам одлично

Бошкоски: На Инфективна сум, но се чувствувам одлично

„Поради зголемениот интерес за мојата здравствена состојба, многу луѓе ме прашуваат како сум и не можам да одговорам на сите. Затоа, ве известувам дека сум на Инфективна клиника, примам терапија уште 3-4 дена. Состојбата ми...

Фото: Евакуирана Ајфеловата кула

Фото: Евакуирана Ајфеловата кула

Тоа за „АП“ го изјавиле двајца полицајци кои се нашле на местото на настанот, а се додава и дека полицијата ја блокирала целат област околу кулата со автомобили и ленти, но и мосот кој преку Сена води кон Плоштадот Тр...

Следува период на променливо време, со локални дождови и пониски температури

Следува период на променливо време, со локални дождови и пониски температури

Преодно стабилизирање на времето ќе има во петок, кога ќе почне да дува умерен до засилен јужен ветер, кој ќе се задржи и во следните денови, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Под влијание на влажен бран во с...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube