Последни вести

Најважни вести

Обвинителството оформи предмет по палењето на бугарското знаме во Вевчани

Полицијата го бара лицето кое го запалило бугарското знаме на Вевчанскиот карневал. Од МВР за Кан...

Имаат ли некаква основа барањата на Дендиас визави приватните компании и веб-сајтовите?

Шефот на грчката дипломатија по средбата со министерот Османи во Атина вчера порача дека иако дог...

Западниот Балкан наместо во ЕУ во „своја“ западнобалканска унија?!

Скопје да престане со крадење на историјата и говорот на омраза, вели вицпремиерот Каракачанов во...

Во поликлиниките „Јане Сандански“,,,Бит Пазар“„Драчево“ од понеделник тестови за д-димери и ЦРП

Во поликлиниките „Јане Сандански“,,,Бит Пазар“„Драчево“ од понеделник тестови за д-димери и ЦРП

Од понеделник пациентите кои имаат ковид 19 и се лекуваат дома или треба да направат контрола, а им е потребно лабораториска проверка на д- димери и ЦРП ќе може со упат од матичен доктор да направат испитување во поликлиниките &b...

Маричиќ: Целта е да имаме попис што ќе даде валидни статистички податоци

Маричиќ: Целта е да имаме попис што ќе даде валидни статистички податоци

Целта е да имаме попис кој ќе даде валидни статистички операции, вели министерот Маричиќ во интервју за Канал 5. Се што е вградено во законот ќе се вгради и во методологијата, вели министерот за правда и додава дека се што правим...

Најмалку 67 загинати во силниот земјотрес во Индонезија (ВИДЕО)

Најмалку 67 загинати во силниот земјотрес во Индонезија (ВИДЕО)

Шефот на Меѓународната федерација на Црвениот крст и Црвената полумесечина во Индонезија, Јан Гелфанд, за Си-Ен-Ен изјави дека очекува да се зголеми бројот на жртвите. Стотици луѓе се повредени, според тамошната агенција за уб...

Ердоган :Се надевам на позитивни чекори со доаѓањето на Бајден

Ердоган :Се надевам на позитивни чекори со доаѓањето на Бајден

Ердоган изрази надеж дека, кога станува збор за улогата на Турција во програмата Ф-35, ќе бидат преземени позитивни чекори кога новоизбраниот претседател Џо Бајден ќе ја преземе функцијата. Тој истакна дека Турција платила &bd...

Трамп ќе си замине од Вашингтон на денот на инаугурацијата на Бајден

Трамп ќе си замине од Вашингтон на денот на инаугурацијата на Бајден

Според истиот извор, Трамп, кој веќе објави дека нема намера да присуствува на инаугурацијата на новоизбраниот претседател Џо Бајден, планира церемонија на проштална служба во базата Ендрјус, недалеку од Вашингтон, каде се наоѓа ...

Намален бројот на заразени но преносот е зголемен во првите две недели од годинава

Намален бројот на заразени но преносот е зголемен во првите две недели од годинава

Во првите две недели од новата година се забележува зголемување на факторот на пренос на заразата, а од намалување, веќе преминуваме во стабилен раст на дневните бројки, вели за Канал 5 Дејан Трајковски, Професор по теоретска мех...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube