Последни вести

Најважни вести

Повеќе од еден месец од првиот случај со Ковид 19 во земјава, бројот на заболени расте линеарно

Оттогаш бројката секојдневно расте така што според последните податоци потврдени се 259 случаи на...

МВР од денеска ќе ги доставува личните карти и возачките дозволи на домашна адреса

Ова не важи и за пасошите за кои е потребно да се остави отпечаток на прст при подигање на докуме...

Синдикатите цврсто против мерката за намалување на платите на ниво на минималец

Синдикатот на работници од управата, правосудните органи и и здруженијата на граѓани (УПОЗ) смета...

Кина прогласи крај на епидемијата од коронавирус!!

Кина прогласи крај на епидемијата од коронавирус!!

Ширењето на вирусот корона на територијата на Кина е запрено, соопшти официјален претставник на Комитетот за здравствени прашања на Кина, Ми Фенг. „Бројот на потврдени случаи со инфекција е помал од 3000. Ширењето на епи...

Од денеска Поликлиниката Чаир, а до крајот на неделава и „Млин Балкан" ќе врши тестирања за Ковид 19

Од денеска Поликлиниката Чаир, а до крајот на неделава и „Млин Балкан" ќе врши тестирања за Ковид 19

Системот на закажување во новите пунктови, кои се надополнување на сегашните 14, ќе остане по принципот на пријавување преку матичните лекари. Министерот за здравство Ванко Филипче вчера на прес-конференција соопшти дека Комис...

Сончево и топло до 19 степени, од среда заладување

Сончево и топло до 19 степени, од среда заладување

Попладне се очекува зголемување на облачноста и според најавите на синоптичарите ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се движи од од -1 до пет степени, а мак...

Даниел  Крег не планира богатството од 125 мил. фунти да им го остави на децата?!

Даниел Крег не планира богатството од 125 мил. фунти да им го остави на децата?!

Популарниот актер во изјава за медиумите порачал дека своето богатство планира да го потроши, а не да им го остави на децата како наследство. „На наредните генерации не сакам да им оставам големо богатство. мислам дека т...

Видео: Карлеуша со „тверкање“ ги предизвика колешките Јелена Розга, Наташа Беквалац, Северина...

Видео: Карлеуша со „тверкање“ ги предизвика колешките Јелена Розга, Наташа Беквалац, Северина...

Популарната пејачка редовно е активна на социјалните мрежи, своите фанови секојдневно ги радува со интересни и провокативни фотки.  Атрактивната пејачка која наскоро ќе објави нова песна направена во соработка со бразилск...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми