Последни вести

Најважни вести

МЗ:Тројца починати,14 оздравени, 16 нови случаи на ковид 19

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина пациентка од Велес (78г), хоспитали...

Рускоска: Јанева ја избра страната на злото

Според неа, Јанева со своите Чарлиеви Ангели, била подигната на пиедесталот, но таа на крај избра...

Вечерва во „Само вистина“ гости ќе бидат Солза Грчева и Стојанче Ангелов

Земјите од соседството бројат 20 дена без нови заболени, кај нас и покрај сите мерки бројката на ...

Видео  - фото: Ураган во Русија, летале кровови, балкони, дрвја, најмалку три починати

Видео - фото: Ураган во Русија, летале кровови, балкони, дрвја, најмалку три починати

Летале кровови, ветерот уривал балкони, дрвја, сообраќајни знаци. Според телевизијата „Звезда“ во невремето загинале три лица. Во Екатеринбург силниот ветер урнал дигалка, под која починал еден работник. ...

Спасовски: До крајот на неделава ќе се направат проценки дали е потребна нова вонредна состојба

Спасовски: До крајот на неделава ќе се направат проценки дали е потребна нова вонредна состојба

Како што изјави Спасовски при посетата на трафостаницата на МЕПСО во Штип, ако се увиди дека има потреба, вонредна состојба повторно ќе се воведе. -Ако е потребно тоа, ако се неопходни условите дека преку вонредна состојба пол...

Поскапуваат горивата – „еуросупер 95" за три, а „еуросупер 98" и еуродизелот за 2,5 денари

Поскапуваат горивата – „еуросупер 95" за три, а „еуросупер 98" и еуродизелот за 2,5 денари

Малопродажната цена на бензинот „еурсупер 95" се зголемува за три денари за литар и изнесува 57,50 денари, додека на бензинот „еурсупер 98", на еуродизелот (Д-Е V) и на екстра лесното масло за домаќинство (Е...

Фото: Карлеуша во бикини на снимање на „Ѕвездите на гранд“

Фото: Карлеуша во бикини на снимање на „Ѕвездите на гранд“

 Покрај натпреварувачите на своите позиции се вратија и членовите на жирито. Секако најголемо внимание повторно предизвика појавувањето на секогаш провокативната Јелена Карлеуша. Сексапилната Карлеуша на снимањето ...

Милијардерот и пејачката морале да го сменат името на новородете, не било според закон

Милијардерот и пејачката морале да го сменат името на новородете, не било според закон

Маск и Грајмс своето дете го крстиле со името X-AE-A-12. Како што објасниле детето го добило името според математичкиот X (непознато), АЕ што значи љубов или вештачка интелигенција, А-12 омилениот авион на Маск. Но, калиф...

Облачно и посвежо, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и ветер

Облачно и посвежо, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и ветер

Утринската температура ќе се движи од 3 до 12 степени, а дневната од 14 до 21 степен. Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен вет...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми