Последни вести

Најважни вести

Изборна кампања од денеска до 15 октомври на полноќ

Политичките партии и независните кандидати веќе ги најавија своите активности во кампањата иако н...

ДЗС: Попишани вкупно 1.619.857 лица, 503.491 домаќинство и 711.695 станови

Можноста за самопопишување на лица во странство, пак, досега ја искористиле – 198.589 граѓа...

Санкционирани 181 возач во Скопје, 61 за брзо возење, 30 под дејство на алкохол

На територијата на град Скопје, како што се посочува, изречени се вкупно 181 мерка, меѓу кои за в...

И денеска натпросечно топло време

И денеска натпросечно топло време

Утринските температури ќе се движат од 7 до 14 степени додека дневните ќе достигнат до 33 степени. Во Скопје времето ќе биде слично со температура до 33 степен. Од вторник ќе преовладува претежно облачно со нешто повисоки утри...

Видео: Серија земјотреси во Грција, оштетени повеќе куќи, згради...

Видео: Серија земјотреси во Грција, оштетени повеќе куќи, згради...

Епицентарот на потресот е кај островот Кирт, а според првичните информации станувало збор за потреси со јачина од 6, 4, 3.7, 4.6, 3 и 3.2 степени по Рихтеровата скала. Коментарите на страницата „EMSC“ ја потврдуваа...

Министерството за економија ќе го одбележи светскиот ден на туризмот

Министерството за економија ќе го одбележи светскиот ден на туризмот

Министерството го одбележува секоја година светскиот ден на туризмот како можност на едно место да се соберат сите чинители од туристичко-угостителскиот сектор кои, како што наведува, со својата работа и ангажман придонесуваат за...

Османи оствари телефонски разговор со Пандор

Османи оствари телефонски разговор со Пандор

Главна тема на разговор на двајцата министри беше можноста за воспоставување на дипломатски односи меѓу Република Македонија и Јужноафриканската Република, а воедно, заеднички беше констатирано дека двете земји иако географски од...

Кризата со чипови влијае на сите

Кризата со чипови влијае на сите

Со месеци нема доволно чипови и тоа сериозно го потресе светскиот пазар, со оглед што овие мали, но многу важни елементи се составен дел од огромен број производи. Всушност, ситуацијата е толку алармантна што некои дистрибутер...

Фото: Карлеуша во латекс со фантомка на лицето

Фото: Карлеуша во латекс со фантомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша. Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи. Русокосата пејачка на фотките позира во ска...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube