Најважни вести

Ребаланс на буџетот: Расходите на рекордни 4,7 милијарди, дефицитот се зголемува за 150 милиони

Од нив 200 милиони евра се за враќање на стари доспеани долгови, додека со останатите 700 милиони...

Радев засега без одговор на барањето на Петков за координативна средба за ветото кон Македонија

Бугарскиот претседател Радев се уште не одговора на барањето на бугарскиот премиер Петков да го с...

Џозеф: Спорот кој Бугарија го има со Македонија е против вредностите на ЕУ

Според него, Бугарија со ветото и помага на Русија. Целосниот разговор погледнете го во видеот...

Видео: Најкомплицираниот паркинг

Видео: Најкомплицираниот паркинг

Нелсон Гинто отсекогаш имал проблем да најде паркинг место за својот автомобил недалеку од неговата резиденција во Кавите, Филипини. Се додека не дошол на идеја да го постави својот автомобил во тесен влезен простор. Автомобил...

Видео: Девојка гола истрча на црвениот тепих во Кан, нејзината порака одекна низ светот

Видео: Девојка гола истрча на црвениот тепих во Кан, нејзината порака одекна низ светот

На филмскиот фестивал во Кан, девојка топлес истрча на црвениот тепих за да го изрази својот протест против силувањата за кои ги обвинува руските војници кои ја нападнаа Украина. Демонстрантакта ја скинала својат облека на црв...

Утре сончево и топло со мала до умерена облачност

Утре сончево и топло со мала до умерена облачност

Околу пладне и попладне, претежно во западните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално и во форма на краткотрајно невреме. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен северозападен ветер. Минималната температу...

Индија: Деветмина работници загинаа во уривање на тунел во Кашмир

Индија: Деветмина работници загинаа во уривање на тунел во Кашмир

Њу Делхи, 21 мај 2022 (МИА) –  Тунелот е дел од планинскиот систем на тунели и мостови во изградба на стратешки автопат што ги поврзува двата клучни града Сринагар и Јамук во јужната област Рамбан. Телото на...

Шест годишно дете се удави во реката Пена во Тетово

Шест годишно дете се удави во реката Пена во Тетово

Детото живеело во населбата веднаш по последниот мост на реката Пена на т.н. Индустриска улица каде куќите се непосредно до речното корито. Откако паднало во реката, мештаните ги повикале пожарникарите чија станица е во близин...

Видео: Се предадоа и последните украински војници од Азовстал, Русија прогласи победа

Видео: Се предадоа и последните украински војници од Азовстал, Русија прогласи победа

Објавија и видео со предавањето на последните украински борци од Азовстал. На видеото се гледа како руски војници ги проверуваат украинските борци, а некои од борците ги покажаа своите тетоважи пред камера на барање на руските во...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube