Последни вести

Најважни вести

Демерџиев во Скопје на средба со министерот Спасовски

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и министер за внатрешни работи на Бугарија, Иван Демерџие...

Конфликтот меѓу Бугарија и Македонија оди во интерес на трети страни

Со ваков став вчера излегоа шефот на македонската дипломатија Бујар Османи и бугарскиот европрате...

Драган Павловиќ Латас и Агим Јонуз во „Само вистина“

Уставното мнозинство, реалност или недостижна цел?  Има ли крај на бугарските уцени? Што ...

Приватните превозници утринава на протестираа пред дирекцијата на ЈСП

Приватните превозници утринава на протестираа пред дирекцијата на ЈСП

Како што најавија, протестот е израз на нездоволство од исплатената сума од 5.000 денари. Дел од превозницит велат дека воопшто не добиле пари.Ова е нов протест на приватните проевозници на кои градоначалничката Данела Арсовск...

 Џонсон изјави дека Путин, му се заканил пред почетокот на инвазијата на Украина

Џонсон изјави дека Путин, му се заканил пред почетокот на инвазијата на Украина

„Во еден момент ми се закани и рече: 'Борис, не сакам да те повредам, но со една ракета би траело само една минута', или така нешто слично“, вели Џонсон во документарна емисија на ББЦ . „Ако се суди с...

Видео: Убава навивачка на новинар на линк му ги покажа голите гради

Видео: Убава навивачка на новинар на линк му ги покажа голите гради

Италијанскиот новинар Танкреди Палмери сподели неверојатна ситуација која му се случила додека се јавувал во живо на програма во Италија кога една девојка му ги покажала градите. Имено, навивачката на Хартс изјави дека се вика...

Земјотрес со интензитет од 5,8 степени според Рихтер ја погоди Кина

Земјотрес со интензитет од 5,8 степени според Рихтер ја погоди Кина

Официјалната кинеска новинска агенција Ксинхуа јавува дека во земјотресот нема повредени и не е причинета значителна материјална штета. Земјотресот се случи на длабочина од 33 километри во 7:49 часот по локално време, соопшти ...

Легендарниот астронаут Баз Олдрин на 93-годишна возраст повторно застана на лудиот камен

Легендарниот астронаут Баз Олдрин на 93-годишна возраст повторно застана на лудиот камен

Славниот астронаут Баз Олдрин, пилотот на мисијата Аполо 11 и вториот човек што стапнал на Месечината по Нил Армстронг во 1969 година, на неговиот 93-ти роденден, по четврти пат стапнал на лудата карпа. – Возбудени сме к...

На Попова Шапка утрово измерени -12 степени

На Попова Шапка утрово измерени -12 степени

 Најниска беше температурата на Попова Шапка -12 степени, во Маврови Анови беа измерени -7 степени, во Берово и Крушево -6, во Дебар -4, во Струмица и во Охрид -3, во Прилеп, Претор и Крива Паланка -2, во Битола и Виница -1,...

Столтенберг ја повика Јужна Кореја да ја зајакне воената поддршка за Украина

Столтенберг ја повика Јужна Кореја да ја зајакне воената поддршка за Украина

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг ја повика денеска Јужна Кореја да ја зајакне воената поддршка за Украина, наведувајќи други земји кои ја промениле својата политика на недавање оружје за земјите во конфликт по руска...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube