Најважни вести

518 позитивни случаи на Ковид-19, деветмина починати во последното деноноќие

Повторно на врвот е Скопје со 261 новодијагностициран случај, во Тетово се регистрирани 30 заразе...

Владата ги утврди законите за имплементација на четвртиот пакет мерки

Бизнисот стравува дека помошта би можела да доцни. Претседателката на ССК Данела Арсовска апелира...

„Само Интервју” со Бујар Османи

Штетно за нас ако влеземе во негативна политичка реторика со Бугарија, сензитивен сум на идентите...

Куба е подготвена да и помогне на Македонија во пандемијата

Куба е подготвена да и помогне на Македонија во пандемијата

Кубанските лекари, познати по својата хуманост, за време на актуелната пандемијата од коронавирусот им помагаат на луѓето во повеќе држави ширум светот. По урнекот на помошта што несебично ја пружи во Италија и во Франција, Ка...

МВР: Над 80 санкции за еден час во Кочани и Виница

МВР: Над 80 санкции за еден час во Кочани и Виница

Министерството за внатрешни работи покрај на територијата на главниот град Скопје, спроведува засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи и во другите градови, меѓу кои и Кочани...

Згодната Никол покажа со што го завела Бред Пит

Згодната Никол покажа со што го завела Бред Пит

Откако во јавноста како бомба одекна веста за нејзината врска со Бред Пит, атрактивната Германка со полски корени Никол Потуралски стана вистинска сензација. Нема веќе кој не знае за нејзиното име, а згодната бринета тоа знае да ...

Видео: Студенти во Англија преку прозор бегаат од обезбедување

Видео: Студенти во Англија преку прозор бегаат од обезбедување

Снимките споделени на социјалните мрежи покажуваат како студентите се спуштаат од голема височина додека пријателите се обидуваат да ги фатат. Гласноговорникот на Универзитетот во Салдорд рекол дека се свесни за проблемот...

Николас Кејџ: Во коцкарница за 20 минути со 200 долари направив 20.000 долари

Николас Кејџ: Во коцкарница за 20 минути со 200 долари направив 20.000 долари

Актерот Николас Кејџ на својот пријател Мерлин Менсон му дал интервју во кое открива како еднаш среќата го послужила во коцкарница по што веќе никогаш не се пробал во коцкање. -Последен пат се коцкав пред околу 30 години. Бев ...

Бугарскиот Премиер во самоизолација

Бугарскиот Премиер во самоизолација

Борисов се тестирал денес пред средбата во Софија со Кеј Кач, членот на американскиот Стејт Департмент за економски раст, енергија и животна средина, пренесе „Ројтерс“. Претходно Борисов е информиран дека Нанков е ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube