Последни вести

Најважни вести

Над 1,45 милиони заразени со коронавирус во светот, кај нас 617

Кај нас, пак, со вчерашните 18 новозаболени пациенти, вкупната бројка достигна 617, а бројот на п...

„Само Вистина“ со Никола Пановски

За мерките од Владата сметам дека треба да има корекција околу полицискиот час, да не се сретнува...

Во светот досега се регистрирани 1 518 927 милиони лицa заразени од коронавирус, починаа  88, 516

Во светот досега се регистрирани 1 518 927 милиони лицa заразени од коронавирус, починаа 88, 516

Според бројот на заразени Соединетите Американски Држави се наоѓаат на првото место, зад неа се Шпанија и Италија, а според бројот на починати Италија  се уште е на првото место со 17, 669, илјади. Шпанија и Италија речиси с...

Синот на Александар Вучиќ има коронавирус

Синот на Александар Вучиќ има коронавирус

"Кога сето тоа започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција. Моето првородено е заразено со коронавирус. Неговата клиничка слика е таква што е примен на Клиниката за инфективни болести. Сине, ќе победиш. Те сак...

Меси заминува од Барселона, веќе го пронашол новиот клуб!?

Меси заминува од Барселона, веќе го пронашол новиот клуб!?

Познатиот аргентински новинар Мартин Кастиља, кој работи за „ТНТ Спортс“ тврди дека Меси кој има уште една година од договорот со Барселона, сака да се проба во италијанскиот фудбал,за повторно на теренот да му биде п...

Поранешните сопружници Деми Мур и Брус Вилис повторно заедно – во изолација (ФОТО)

Поранешните сопружници Деми Мур и Брус Вилис повторно заедно – во изолација (ФОТО)

,,Моќната двојка’ од 90-тите , чиј брак заврши во 2000 година, по разводот останаа во пријателска врска, а тоа сега го потврдија и со фотографиите од изолација што ја поминуваат заедно.     &n...

Медицинска сестра им запеа на колегите па стана светски хит (ВИДЕО)

Медицинска сестра им запеа на колегите па стана светски хит (ВИДЕО)

Медицинската сестра Лори Ки од американската држава Мичиген одлучи да ги развесели колегите кои лекувале  пациенти со Ковид-19 пеејќи ја песната Amazing Grace. Снимките на 28-  годишната сестра за време на смената стана...

Бројот на заболени во САД надмина 400.000

Бројот на заболени во САД надмина 400.000

Според Си-Ен-Ен, 404.352 лица во САД се разболеле, повикувајќи се на податоците од универзитетот Џон Хопкинс. Ова е збир на резултати презентирани од страна на американските држави, округот Колумбија и други територии на САД. ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми