Последни вести

Најважни вести

На ГП Богородица времето на чекање за излез од државата е околу 30 минути

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообра...

Пожарот во Охридско ставен под контрола, се работи на целосно гасење

Според него, Охридската пожарна е на терен со три возила и 10 пожарникари, а распоредени се и еки...

Трифун Костовски вечерва во „Жешко политичко лето“

Што покажува приватната истрага на Трифун Костовски? „36 000 депоненти се оштетени... .....

Џон Малкович ќе гради филмски студија во Скопје во кои ќе се снимаат холивудски филмови

Џон Малкович ќе гради филмски студија во Скопје во кои ќе се снимаат холивудски филмови

– Би сакал да ги поздравам моите македонски пријатели и да ви кажам колку сум возбуден што ќе соработувам со своите колеги професионалци Доналд Ворен  Мафет и Мет Дилон на создавање филмско, музичко и медиумско студио ...

Српски „Курир“: Од септември во Србија доаѓаат 30 000 работници од Македонија и Албанија

Српски „Курир“: Од септември во Србија доаѓаат 30 000 работници од Македонија и Албанија

Наскоро, граѓаните на Србија, Македонија и Албанија ќе можат да се вработат во овие земји со идентификационите броеви на „Отворен Балкан-ИД“ без дополнителни административни бариери. Како што пишува српски „Кури...

МЗШВ започнува со авансна исплата од 40 отсто на грантот за млад земјоделец

МЗШВ започнува со авансна исплата од 40 отсто на грантот за млад земјоделец

Преку програмата за финансиска поддршка на руралниот развој Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) нуди мерки со кои ги поддржува младите земјоделци и тоа преку мерката 112 – помош за млади земјод...

Од утре до недела променливо време, со дожд и пад на температурите

Од утре до недела променливо време, со дожд и пад на температурите

Локално процесите ќе бидат во форма на краткотрајно невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер, електрични празнења и град. Температурите ќе бидат во постепено опаѓање. Во Скопската Котлина ќе преовладува променливо о...

ЕУ го „подзатвори“ вентилот за гас

ЕУ го „подзатвори“ вентилот за гас

На 5 август, земјите-членки на ЕУ формално усвоија итен план за намалување на потрошувачката на гас за да заштедат гориво за зимата поради неизвесноста со руските испораки, и покрај противењето на Полска и Унгарија на конечната в...

Фото: Таа го има најубавиот задник меѓу жените на фудбалерите

Фото: Таа го има најубавиот задник меѓу жените на фудбалерите

Рејчел често ја разгорува машката фантазија со еротски фотографии. Секако, ова и носи огромен профит, а пристигнаа и нови фотографии од Ибица. Додека нејзиниот сопруг е со тимот на предсезонски тренинзи, Рејчел ужива н...

„КАМ“ шампион според бројот на новоотворени маркети во Бугарија годинава

„КАМ“ шампион според бројот на новоотворени маркети во Бугарија годинава

Порталот посочува дека од почетокот на годинава, компанијата „КАМ“ отворила шест нови супермаркети на територијата на Бугарија, оставајќи ги зад себе бугарскиот „Т-МАРКЕТ“ со пет отворени продавници, австр...

ССМ: Минималните животни трошоци во јули 47.042.000 денари

ССМ: Минималните животни трошоци во јули 47.042.000 денари

Според Синдикатот, оваа сума не е доволна ниту за семејства каде има двајца вработени кои имаат примања од една просечна и една минимална плата. – Истовремено, имајќи во предвид дека инфлацијата од 16 проценти ја обезвре...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube