Последни вести

Најважни вести

ЕСМ доби 18 милиони евра за набавка на гас, најверојатно од Србија

На само две недели до стартот на грејната сезона, сите надежи за обезбедување енергенси се во Срб...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски презентираше план за справување со енергетската криза

Од каде и по која цена не откри, но посочи дека ќе бидат доволни за да се стават сите домашни кап...

Вечерва во „Само вистина“ гости ќе бидат Бојан Стојаноски, Борислав Крмов и Мартин Костовски

Ќе има ли продолжување на кризната состојба и дали таа ќе ги спаси граѓаните од астрономски сметк...

Левица ја поднесе инцијативата за Референдум до ДИК

Левица ја поднесе инцијативата за Референдум до ДИК

 Првичната процедура ќе се спроведува во 30 општини, а првопотпишан ќе биде тој. Целта на опозициската партија е со граѓанско изјаснување да се укине преговарачката рамка и да се отфрлат бугарските барања преку референдумско...

Зеќири сведочеше против Рашковски, вели дека не бил запознаен со софтверот

Зеќири сведочеше против Рашковски, вели дека не бил запознаен со софтверот

 Ова произлезе од денешното рочиште на кое тој се соочи со неговиот наследник Мухамед Зеќири како сведок. Тој кажа дека кога се набавува софтвер за друга институција, во случајов МВР, тогаш треба тоа да биде побарано, а пото...

Про-руските власти прогласија победа на референдумите за присоединување кон Русија

Про-руските власти прогласија победа на референдумите за присоединување кон Русија

Според проруските сили, Херсон со 87 проценти го поддржал припојувањето кон Русија, Запорожје со 93, Доњецк со 98, Луганск со 99 проценти. Лидерите на самопрогласените републики веќе отпатуваа за Москва, откако претходно му се об...

СДСМ Арачиново за скандалозната објава - Фејсбук странцата била хакирана

СДСМ Арачиново за скандалозната објава - Фејсбук странцата била хакирана

Фејсбук странцата била хакирана – вакво е образложението на претседателот на општинскиот огранок на СДСМ од Арачиново, за скандалозната објава со повик членовите да се пријават во нивните канцеларии доколку сакаат да бидат ...

Владата бара разрешување на директорот на „Водостопанство“

Владата бара разрешување на директорот на „Водостопанство“

Ова според соопштението е заклучокот од владината седница на која што се разгледуваше прашањето за акционерското друштво кое е во долгови и чии вработени излегоа на протест да си ги бараат платите. Од Локамни не добивме комент...

Анализа: Во Балтикот продолжува истекувањето на гас од „Северен тек“ – саботажа или несреќа?

Анализа: Во Балтикот продолжува истекувањето на гас од „Северен тек“ – саботажа или несреќа?

Обвинувањата се дека станува збор за саботажа, но до сега никој не презема одговорност...На оваа тема во студио два е Александар Видиновски. Целиот извештај погледнете го во видеото.  

Камион излетал од коловоз и се запалил, возачот со тешки повреди

Камион излетал од коловоз и се запалил, возачот со тешки повреди

Од СВР Тетово информираат дека во 12 часот и 15 минути во СВР Тетово пријавена сообраќајна несреќа на магистралниот пат Гостивар-Кичево. Во непосредна близина на Новоселски мост, товарно моторно возило &bdq...

Регистрирани се 96 нови случаи на Ковид-19, пријавени се три починати лица

Регистрирани се 96 нови случаи на Ковид-19, пријавени се три починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 729 тестови, а регистрирани се 96 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 55, Битола – 10...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube