Последни вести

Најважни вести

Заев: Извештајот за истрагата се очекува за 10 до 15 дена, по што ќе го соопштам ставот

Но поскоро од тоа смета дека ќе бидат готови и наодите од домашните истражни органи, за како што ...

Инспекција ги „тресеше“ модуларните болници,контролата завршила без забелешки

По неполни две недели од трагедијата во Тетово и информациите дека речиси секој пациент во соба и...

Брима: СДСМ победник на локалните избори со 19,5%, ВМРО-ДПМНЕ со 17,5%

На прашањето „За кој кандидат на политичка партија би гласале на претстојните локални избор...

Аналитичари за лидерскиот дуел Заев и Мицкоски вечерва на Канал 5 во „Дуел за иднината“

Аналитичари за лидерскиот дуел Заев и Мицкоски вечерва на Канал 5 во „Дуел за иднината“

Што може да се очекува од овој дуел, на кои теми би можела да се очекува најжестока дебата и како тој би се одразил на нивните рејтинзи? Анализа на овие прашања од Владимир Божиновски и Петар Арсовски.

ДУЕЛ ЗА ИДНИНАТА, во Само Вистина, денеска во 18:30 часот

ДУЕЛ ЗА ИДНИНАТА, во Само Вистина, денеска во 18:30 часот

Заев, како премиер на Македонија доживеа да види веење на нашето знаме во седиштето на НАТО, решавање на спорот со Грција, но и ковид пандемијата како и последната несреќа со пожарот во Тетово. Дали Заев е задоволен од своите рез...

Тешко повредено дете по напад од бездомно куче во тетовска Мала Речица

Тешко повредено дете по напад од бездомно куче во тетовска Мала Речица

Нападот се случил вчера претпладне, а околу 13 часот и 40 минути во СВР Тетово каснувањето го пријавил неговиот 57 годишен дедо. Семејството реагира на тоа што во тетовската клиничка болница детото ја нема добиено вакцината пр...

Вакцините на Фајзер против корона се ефикасни и безбедни за деца на возраст од 5 до 11 години

Вакцините на Фајзер против корона се ефикасни и безбедни за деца на возраст од 5 до 11 години

Вакцината, произведена од американски Фајзер и германскиот партнер БиоНТек, веќе се користи за имунизација на деца постари од 12 години. Вакцината ќе се дава во помала доза отколку за лица над 12 години, се вели во соопштението н...

Постудено време од утре до четврток и опаѓање на температурите за 10 степени

Постудено време од утре до четврток и опаѓање на температурите за 10 степени

Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе опаднат за околу 10 степени, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Утре и задутре ќе има повремен локален дожд. Од четврток и утринските ...

Меси лут и бесен на Покетино поради замената

Меси лут и бесен на Покетино поради замената

Меси беше единствениот фудбалер на францускиот гигант кој не се радуваше на голот на Мауро Икарди. Причина за такво нешто најверојатно  е стратегот на ПСЖ Маурисио Покетино. Меси беше многу лут откако Покетино одлу...

Активисти извадија автомобилски гуми, шишиња, лименки и друг отпад од дното на Охридското езеро

Активисти извадија автомобилски гуми, шишиња, лименки и друг отпад од дното на Охридското езеро

Огромни автомобилски гуми, шишиња, лименки и друг отпад беа извадени од дното на езерото од страна на  членовите на клубот за подводни дејности „Охрид“ од охрид, кои изминатиот викенд организираа еколошка акција ...

Фаучи: Како да избегнеме еден милион жртви од коронавирус во САД?

Фаучи: Како да избегнеме еден милион жртви од коронавирус во САД?

Ентони Фаучи, директор на американскиот Национален институт за алергија и заразни болести, се надева дека благодарение на масовната кампања за вакцинација, бројот на починати од коронавирус во земјата нема да надмине ед...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube