Последни вести

Најважни вести

Грозоморно убиство во Кочани, со 40 убоди со нож усмртил 46 годишна жена пред нејзината куќа

Четириесет и шестгодишна жена е почината од убоди со нож пред куќата во која живеела во Кочани. У...

Османи: Седумтемина наши државјани од Бањска, Косово се враќаат дома

Како што претходно соопштија од МНР тие биле сместени во хотел, во непосредна близина на манастир...

Поенти „Само Вистина“

Поенти Само Вистина: Петровски: Мицкоски од странците бара да има избори, па да ги гласа устав...

Трајанов: Ситуацијата е во критична фаза, ЕУ немоќна да ја разреши ситуацијата

Трајанов: Ситуацијата е во критична фаза, ЕУ немоќна да ја разреши ситуацијата

Ситуацијата на Косово е во критична фаза по вина и на Белград и на Приштина, смета лидерот на Демократски сојуз и поранешен министер за внатрешни работи Павле Трајанов.  Тој цени дека Брисел нема механизам да ги натера да...

Видео: Стотици луѓе се повредени во експлозијата во Нагорно-Карабах

Видео: Стотици луѓе се повредени во експлозијата во Нагорно-Карабах

Најмалку 200 лица се повредени, а неутврден број луѓе загинале во силната експлозија што се случи во складиште за бензин недалеку од патот Степанакерт-Аскеран, јавија ерменските медиуми, повикувајќи се на службата за итни случаи ...

Вознемирувачко видео: Кадиров објави како неговиот син тепа човек кој го запалил Куранот

Вознемирувачко видео: Кадиров објави како неговиот син тепа човек кој го запалил Куранот

„Фала му на семоќниот Бог, жив сум и здрав и воопшто не разбирам зошто треба да има гужва дури и ако сум болен?- се наведува во објавата која наводно ја напишал самиот Кадиров. Сега на неговиот канал е објавена нова сним...

Се продава уникат од Минесота: Рачно изработена Југо лимузина

Се продава уникат од Минесота: Рачно изработена Југо лимузина

Еден Американец поседувал два Југо автомобили од 1988 година, додека тие сè уште се извезувале на тој пазар. Ги споил за забава и на тој начин создал продолжена лимузина, а сега неговиот внук ја продава за ситна цена. З...

Лајчак: Интензивни и суштински консултации со претставници на Франција, Германија, Италија, САД

Лајчак: Интензивни и суштински консултации со претставници на Франција, Германија, Италија, САД

Специјалниот претставник на Европската унија за дијалог меѓу Србија и Косово, Мирослав Лајчак, денеска изјави дека имал „интензивни и многу значајни консултации“ со дипломатските советници на лидерите на Франција, Гер...

Пријавени три физички напади вчера во Скопје

Пријавени три физички напади вчера во Скопје

 22- годишна скопјанка пријавила дека била нападната од поранешниот партнер, а пријавен е физички напад и на малолетник, покажува евиденцијата од Билтенот на Министерството за внатрешни работи. -На подрачјето на Гази Баба...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube