Последни вести

Најважни вести

Зошто Косово не ги екстрадира Африм Исмаиловиќ и Алил Демири?

Ова се отвори како дилема, откако во вчерашните завршни зборови во процесот “Монструм&rdquo...

На денешен ден пред 20 год. со терористичкиот напад во Теарце почна конфликтот во Македонија

Во нападот животот го загуби полицаецот Момир Стојановски, а тројца негови колеги беа ранети. еде...

Од Понеделник - САМО ВИСТИНА и САМО ИНТЕРВЈУ повторно во потрага по вистинољупците

​Најдобрите, најгледаните, и највлијателните, се враќаат на медиумскиот "Вембли"!!! ...

Вработените по рамковен до крајот на јануари ќе мораат да започнат со работа

Вработените по рамковен до крајот на јануари ќе мораат да започнат со работа

Од почетокот на февруари, 1349 административци кои се водат како вработени по рамковен договор ќе почнат да одат на работа – уверува вицепремиерот и министер за политички систем Артан Груби. По десетина години од нивното фо...

Тешка сообраќајна несреќа во центарот на Скопје, има повредени (ВИДЕО)

Тешка сообраќајна несреќа во центарот на Скопје, има повредени (ВИДЕО)

Според очевидци во сообраќајната несреќа има повредени патници, но не е познато колку се тешки повредите. До несреќата дошло кога автомобил ,,Пасат” со скопски регистарски ознаки удрил во две други возила . Од силината н...

Републиканец сакал да влезе во зградата на Конгресот на САД со наполнет пиштол

Републиканец сакал да влезе во зградата на Конгресот на САД со наполнет пиштол

Републиканскиот претставник Енди Харис, застапник за правата на оружје, имал огнено оружје додека вчеравечер ја минувал безбедносната проверка на пат кон Претставничкиот дом. Републиканецот од Мериленд тогаш се обидел да му го...

AstraZeneca ја известила ЕУ дека ќе доцнат со вакцините

AstraZeneca ја известила ЕУ дека ќе доцнат со вакцините

Портпарол на AstraZeneca изјавил дека првичните испораки на вакцината во Европската унија, кои компанијата ги развива со Универзитетот во Оксфорд, нема да ги достигнат целните количини поради доцнењето во производството. &bdqu...

Забава со ора и свирки на медицинските сестри од ковид центар во Хрватска (ВИДЕО)

Забава со ора и свирки на медицинските сестри од ковид центар во Хрватска (ВИДЕО)

Снимката била направена на почетокот на овој месец, а вработени во болницата ја проследиле до РТЛ. На забавата, медицинските сестри и придружниот персонал пеат и играат на жива музика, без придржување кон епидемиолошките мерки...

Во понеделник во Сенатот на САД почнува судењето на Трамп за упадот во Конгресот

Во понеделник во Сенатот на САД почнува судењето на Трамп за упадот во Конгресот

Претставничкиот дом ќе го достави обвинението до Сенатот во понеделник и ќе започне процесот на судење во горниот дом на парламентот со 100 члена. Републиканците побарале одложување со образложение дека им треба повеќе време д...

Савиќ: Според лабораторските истражувања,вакцините покажаа одлични активности

Савиќ: Според лабораторските истражувања,вакцините покажаа одлични активности

Савиќ во разговор за Канал 5 потенцира дека пример за успешна вакцинација е Израел Професорот, во врска со успехот на вакцинацијата во оваа земја, вели дека очекува до крајот на февруари во Израел да се види целосниот  еф...

Министерот Османи на средби со црногорскиот државен врв

Министерот Османи на средби со црногорскиот државен врв

Соработката во економијата, туризмот и трговијата како и таа која произлегува од интегративниот процес за Европската унија ги утврдува  Македонија и Црна Гора на курсот на традиционално добрите пријателски односи во рамките ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube