Последни вести

Најважни вести

Извештај на ЕК: Спорот со Бугарија приоритетно да се реши, блокадата негативно влијае на ЕУ

Македонија и Албанија ги исполнија реформите и се подготвени за старт на преговорите до крајот на...

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ повикуваат на масовна излезност во вториот круг

Мицкоски повика на опозициско обединување, Заев му пиша на членството дека СДСМ греши но учи и се...

Ќе се рефлектираат ли резултатите од вториот круг во Тетово и врз централната власт?

Ќе се рефлектираат ли резултатите од вториот круг во Тетово и врз централната власт?

Во оваа општина, која се смета за клучна во албанскиот блок, битката во вториот круг ќе ја водат Теута Арифи од ДУИ и лидерот на БЕСА, Билал Касами, а и двете партии со оглед дека се владини коалициони партнери на СДСМ ја очекува...

Секси војна меѓу САД и Русија: Путин доби атрактивна новинарка, по преведувачката за Трамп

Секси војна меѓу САД и Русија: Путин доби атрактивна новинарка, по преведувачката за Трамп

Специјалната војна меѓу Америка и Русија се води на сите полиња и ништо не е препуштено на случајноста, судејќи по бесната реакција на Москва на однесувањето на американската новинарка кој го интервјуирала претседателот Владимир ...

Талибанците создаваат сопствено воено воздухопловство (ВИДЕО)

Талибанците создаваат сопствено воено воздухопловство (ВИДЕО)

Новинарите на Ал Џезира добиле пристап до хангар каде тим од талибански експерти работи на обнова на уништената воена опрема што ја оставија Американците. Со цел да формираат сопствени воздушни сили, односно да ја вратат опрем...

Агенти на ФБИ пред куќата на руски олигарх, близок сојузник на Путин (ВИДЕО)

Агенти на ФБИ пред куќата на руски олигарх, близок сојузник на Путин (ВИДЕО)

Акцијата е поврзана со федералната истрага што се спроведува од Њујорк, изјави портпаролот на ФБИ за Си -Ен -Ен. Куќата на Олег Дерипаска во Вашингтон, пред која биле снимени агенти на ФБИ, е опкружена со жолта лента означена ...

Се запали авион со 21 патник во Тексас (ВИДЕО)

Се запали авион со 21 патник во Тексас (ВИДЕО)

Дво моторниот авион „Мекдонел Даглас“во кој се превезува 2е1 патник, прелетал преку оградата и се запалил при полетувањето од аеродромот Брукшир во близина на Хјустон, објави американската Федерална управа за авијациј...

Утврден e идентитетот на починатиот и повредените во сообраќајката на автопатот Скопје-Тетово

Утврден e идентитетот на починатиот и повредените во сообраќајката на автопатот Скопје-Тетово

При увидот на СВР Тетово утврден е и идентитетот на двете повредени лица, машко и женско лице од Тетово. – На местото на несреќата животот го загуби Ф.Р (45) од Тетово. Повредени се Е.К (22) од Тетово кој имал тешка теле...

Вучиќ се сретна со Деп: Сите дами од кабинетот останаа да работат прекувремено (ФОТО)

Вучиќ се сретна со Деп: Сите дами од кабинетот останаа да работат прекувремено (ФОТО)

Во Белград се сретнал со српскиот претседател Александар Вучиќ. Топло се поздравиле и разговарале во официјалното седиште на претседателот на Андриќев Венац. Вучиќ се пофали со дружењето на Инстаграм. „Ти благодарам драг...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube