Последни вести

Најважни вести

Заев вети влада пред законскиот рок, ги продолжува преговорите со Ахмети, Мицкоски обвинува за кршење на Уставот

Течат роковите од 20 дена за формирање влада, откако шефот на државата Стево Пендаровски вчера му...

Канал 5 на терен - Колку угостителите ги почитуваат протоколите за работа?

Колку угостителите ги почитуваат протоколите за работа во време на епидемија? По дојави од граѓан...

„Само Вистина" со Тодор Петров и Абдулади Вејсели

Повеќе детали погледнете во најновото издание на „Само Вистина".

Бројот на новозаболени од Ковид-19 дневно се уште трицифрен, да се почитуваат мерките за заштита

Бројот на новозаболени од Ковид-19 дневно се уште трицифрен, да се почитуваат мерките за заштита

Починати се двајца пациенти, еден од Скопје (88 г.) во болнички услови и пациентка од Кичево (80 г.) вонболнички. Регистрирани се 175 оздравени пациент. Вкупниот број Ковид дијагностицирани во земјава од почетокот на епидемија...

Запалени две возила на ЕВН во Тетово

Запалени две возила на ЕВН во Тетово

-Околу полноќ голем број граѓани се јавија да пријават дека има запалени возила. Интервениравме на запалено возило на улица „Иво Рибар Лола" и во станбениот комплекс Блок 70. По кратка интервенција двата пожари се лока...

Црна Гора ја отвара границата за граѓаните од Македонија

Црна Гора ја отвара границата за граѓаните од Македонија

Во сабота се отвара границата  со Македонија, Србија, Босна и Херцеговина и Албанија, изјавил во телевизиска емисија директорот Мугоша. Тој истакнал дека денеска ќе биде оддржана онлајн седница на Националното координатив...

Видео: Лајпциг го изненади фаворизираниот Атлетико М. за дебитантско полуфинале во ЛШ

Видео: Лајпциг го изненади фаворизираниот Атлетико М. за дебитантско полуфинале во ЛШ

Германскиот претставник на завршниот турнир во Лисабон го изненади фаворизираниот Атлетико Мадрид и си обезбеди историско полуфинале во Лигата на шампионите. Лајпциг во синиќешното второ четврфинале извојува заслужена победа н...

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 22, а максималната ќе достигне од 29 до 36 степени. УВ=8 Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќ...

Короната влезе и во погоните на најголемиот британски производител на сендвичи

Короната влезе и во погоните на најголемиот британски производител на сендвичи

Фабриката Грингор во Нортхемптон, во која работат околу 2.100 работници, објави дека некои вработени сега се во изолација. Тие исто така велат дека првично имало 79 работници кои биле позитивни, но потоа решиле да тестираат по...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube