Последни вести

Најважни вести

Ковачевски: Оваа криза заеднички ќе ја пребродиме

Економскиот енергетски совет што туку заврши и донесовме одлуки кои сакам да ги споделам со јавно...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски презентираше план за справување со енергетската криза

Од каде и по која цена не откри, но посочи дека ќе бидат доволни за да се стават сите домашни кап...

Утре во Само Интервју ќе гостува поранешниот амбасадор Арсим Зеколи

Издувен вентил за потиснатите емоции или најава за нови проблеми  - Можно ли е повторно да &...

МОН го одобри букварот на албански јазик, заеднички со Албанија и Косово

МОН го одобри букварот на албански јазик, заеднички со Албанија и Косово

Првачињата во Македонија од албанска националност од оваа школска година ќе почнат да учат од буквар кој што е напишан за првачињата во Албанија, а се користи и во Косово... Дека албанскиот буквар е прифатен на фејсбук страната и...

Зеќири сведочеше против Рашковски, вели дека не бил запознаен со софтверот

Зеќири сведочеше против Рашковски, вели дека не бил запознаен со софтверот

 Ова произлезе од денешното рочиште на кое тој се соочи со неговиот наследник Мухамед Зеќири како сведок. Тој кажа дека кога се набавува софтвер за друга институција, во случајов МВР, тогаш треба тоа да биде побарано, а пото...

Норвешка ќе ја ангажира војската за заштита на нафтените и на платформите за гас

Норвешка ќе ја ангажира војската за заштита на нафтените и на платформите за гас

Истекувањето на гас како резултат на можна саботажа откриена вчера на гасоводите „Северен тек“предизвика конфузија на енергетските пазари и ја зголеми загриженоста за безбедноста. Норвешка моментално е најголемиот ...

Ограничен е влезот на возила во регионот преку кој Русите бегаат од мобилизација

Ограничен е влезот на возила во регионот преку кој Русите бегаат од мобилизација

Според официјалната мрежа на локалната власт на Телеграм, шефот на тој регион Сергеј Мењаило потпишал извршна наредба „за ограничување на влезот на патнички возила на територијата на Северна Осетија“, освен за жителит...

Идната десничарска премиерка на Италија: Украина може да смета на нас

Идната десничарска премиерка на Италија: Украина може да смета на нас

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ напиша Мелони на англиски на Твитер, обраќајќи му се на ук...

Ковачевски: Сметките од престојот на „Винска визија на Oтворен Балкан“ ќе може секој да ги види

Ковачевски: Сметките од престојот на „Винска визија на Oтворен Балкан“ ќе може секој да ги види

Според него, точните суми, штом ќе бидат обработени фактурите, ќе бидат дел од јавните финансии, а кога тоа ќе се случи, како што рече, ќе праша во трезорот. -Сите фактури, откако ќе бидат процесирани, се дел од системот за от...

Драма на Флорида: Гранка удри во новинар додека известува од страшниот ураган (ВИДЕО)

Драма на Флорида: Гранка удри во новинар додека известува од страшниот ураган (ВИДЕО)

Временските услови се екстремни, а американскиот метеоролог Џим Канторе е на терен и директно емитува од терен. Во еден момент 58-годишниот метеоролог за The Weather Channel го удри огромна гранка, но тој остана на нозе. После...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube