Последни вести

Најважни вести

Сметките за струја за домаќинствата од јануари ќе бидат повисоки до 10%

Владата на затворена седница, одлучила поскапувањето да не биде повеќе од 10%, но призна дека Еле...

Бугарија сака да ја одвои Македонија од Албанија на патот кон ЕУ

Како што јави дописникот на МИА, Владата го одобри ставот на Бугарија да учествува на состанокот ...

„Само Интервју” утре со Данела Арсовска

Дами и господа, утре во прво интервју по изборот, градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска.. ...

Во тек е голема полициска акција, запленети 200 килограми дрога

Во тек е голема полициска акција, запленети 200 килограми дрога

Во големата полициска акција денеска во Скопје приведени се повеќе лица, а запленети се и околу 200 килограми марихуана, дознаваме од извори во истрагата. Акцијата се уште трае, а од МВР само потврдуваат дека има акција, а дет...

Бугарија се налути: Честитката од руската амбасада во Скопје за Св. Климент е провокација

Бугарија се налути: Честитката од руската амбасада во Скопје за Св. Климент е провокација

Вака бугарскиот професор Пламен Павлов, ја оценува честитката од амбасадата на Русија во Скопје по повод празникот Св. Климент Охридски.  Како што објави БГНЕС, реакцијата на Павлов, кој според агенцијата, е еден голем по...

Неверојатен потфат: Французин на 70 метри височина ја премина Копакабана (ВИДЕО)

Неверојатен потфат: Французин на 70 метри височина ја премина Копакабана (ВИДЕО)

Паулин пешачеше петстотини метри по јажето, а до крај бил прицврстен со јаже за потпора. И добро што го направил тоа, бидејќи неколку пати изгубил рамнотежа и се лизнал. Јажето било поставено на височина од седумдесет метри, а...

Бајден: Нема да испраќаме војска во Украина

Бајден: Нема да испраќаме војска во Украина

Бајден рече дека Русија и најмалку четири големи членки на НАТО ќе се сретнат на состанок на високо ниво „за да разговараат за загриженоста на Русија за проширувањето на НАТО“ и дали може да се направи нешто за &bdquo...

Блиска соработничка на Џонсон низ солзи поднесе оставка, поради снимка на која се смее (ВИДЕО)

Блиска соработничка на Џонсон низ солзи поднесе оставка, поради снимка на која се смее (ВИДЕО)

Во видеото таа се смее и се шегува на сметка на забавата организирана во владата за време на минатогодишното божиќно заклучување, кога таквите собири беа забранети. Алегра Стратон беше портпаролка на Џонсон кога видеото беше н...

Путин: Русија има право да ја брани својата безбедност

Путин: Русија има право да ја брани својата безбедност

Руските и американските официјални лица ќе побрзаат да разговараат за „оваа сложена, конфронтирачка ситуација“ по вчерашниот двочасовен виртуелен разговор за Украина, соопшти Кремљ, при што Путин најавил дека ќе испра...

Вучиќ го повлече спорниот закон по масовните протести: Многумина ќе кажат дека тоа е мој пораз

Вучиќ го повлече спорниот закон по масовните протести: Многумина ќе кажат дека тоа е мој пораз

„Во самиот закон, како што кажав во претходните говори и покрај тоа што сум еден од ретките претседатели кои вратија закони во Собранието, како што е Законот за води, нешто се случи во желбата, како што ги разбрав луѓето во...

Спречен терористички напад во Париз- планирале да убиваат што повеќе луѓе на Божиќ

Спречен терористички напад во Париз- планирале да убиваат што повеќе луѓе на Божиќ

Уапсени се мажи на возраст од 23 и 29 години, а на 29 ноември биле приведени од секторот за внатрешна безбедност, изјавил судски извор за БФМТВ, потврдувајќи ја информацијата на „Ле Паризиен“. Против нив е поднесен...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube