Последни вести

Најважни вести

Хан ја повика ЕУ да отвори преговори со земјава во најбрз можен рок

Одговарајќи на новинарско прашање пред почетокот на Советот за надворешни работи на ЕУ во Луксемб...

Рама: Пендаровски е претседател со кој треба да се гордееш, Мета не тера да се чувствуваме засрамено

-Мојот добар пријател, претседателот на Северна Македонја, Пендаровски,е дел од напорите на народ...

Почна запишувањето во средните училишта

Ранг-листите со резултатите од запишувањето и слободните места од првото пријавување ќе бидат обј...

Од денеска нови регистарски таблички со NMK

Замената на старите регистарски таблички со новите ќе се врши постепено при регистрација на возилата. Обврската за замена на табличките на кои е досегашната ознака МК со новата NMK произлегува од Договорот од Преспа со кој се ...

Фото: Патници совладаа бесен патник во авион

„Лудиот“ патник само неколку минути по полетувањето почнал да вреска и да удира по кутијата со маска за кислород и во прозорецот, потоа дури ја турнал и стјуардесата и тргнал кон пилотската кабина.  Фотограф н...

Могерини: Се надевам на позитивна одлука за преговори со Северна Македонија и Албанија

,,Денеска е една година од потпишувањето на Преспанскиот договор помеѓу Северна Македонија и Грција и мислам дека треба да се потсетиме на моќта на храброста и лидерството, и важните чекори кои се преземаа на Балканот. Се надевам...

Фото: 54 годишна секс бомба!!!

Во нејзиниот случај дефинитивно важи поговорката дека за неа годините се само бројка. Популарната Лиз и во шестата деценија од живото изгледа како девојка, поготово поради фактот дека се на неа е природно.  ...

Фото: „Жешка“ Колумбијка во транс по победата на фудбалерите над Аргентина

Фудбалерите на Колумбија ги поразија ѕвездите на Аргентина и предизвикаа вистински хаос кај своите фанови. Големата победа го прослави и популарната Тв водителка и модел Виви Кастрилион. -Напред Колумбија, напиш...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми