Најважни вести

Седница на Централниот одбор на СДСМ во Охрид

Избор на ново партиско раководство, како и заокружување на внатрепартиските промени се праша...

Втор ден од манифестацијата „Запознај ја Преспа“

Во Преспа е Михаела Димовска.   Освен пораките за зачувување на регионот, денеска беа исп...

ВМРО-ДПМНЕ обележува 29 години од основањето

 Централната прослава е вечерва во Македонска филхармонија.  Повеќе за тоа од&n...

Австралија го добива првото летачко Убер такси

На овој начин Мелбурн  ќе го решава проблемот со големите сообраќајни гужви и ќе влезе во елитното друштво на Далас и Лос Анџелес, градови кои имаа свое аеро такси. Тест летовите на аир таксито во Мелбурн ќе започнат во 2...

Фото: Патници совладаа бесен патник во авион

„Лудиот“ патник само неколку минути по полетувањето почнал да вреска и да удира по кутијата со маска за кислород и во прозорецот, потоа дури ја турнал и стјуардесата и тргнал кон пилотската кабина.  Фотограф н...

Фото: 54 годишна секс бомба!!!

Во нејзиниот случај дефинитивно важи поговорката дека за неа годините се само бројка. Популарната Лиз и во шестата деценија од живото изгледа како девојка, поготово поради фактот дека се на неа е природно.  ...

Фото: „Жешка“ Колумбијка во транс по победата на фудбалерите над Аргентина

Фудбалерите на Колумбија ги поразија ѕвездите на Аргентина и предизвикаа вистински хаос кај своите фанови. Големата победа го прослави и популарната Тв водителка и модел Виви Кастрилион. -Напред Колумбија, напиш...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми