Последни вести

Најважни вести

Канал 5 дознава денес најмалку 115 новозаразени од Ковид - 19

Доколку се потврдат овие бројки на новозаболени ова ќе биде вториот најголем пик по средината на ...

СДСМ и ДУИ остануваат на ставот за избори на 5 јули, ВМРО-ДПМНЕ бара гласањето да се спроведе откако ќе се стави крај на пандемијата

За да се запазат роковите треба да се одржат парламентарни избори на 5-ти јули, повтори синоќа те...

Андреј Жерновски и Стефан Андоновски во „Само вистина“

Заев е неконзистентен, за нас бројките се алармантни и ситуацијата не е нормална, рече Андоновски...

Гувернерот на Њујорк, Куомо изјави  дека њујоршката полиција не успеала да ги спречи грабежите

Гувернерот на Њујорк, Куомо изјави дека њујоршката полиција не успеала да ги спречи грабежите

Гувернерот на американската сојузна држава Њујорк, Ендрју Куомо изјави  дека њујоршката полиција не успеала да ги спречи грабежите и другите криминални активности во текот на протестите изминатата ноќ кои избувнаа по смртта ...

До утре ќе се знае дали ќе има нови рестриктивни мерки против Ковид-19

До утре ќе се знае дали ќе има нови рестриктивни мерки против Ковид-19

– Одлуката ќе ја донесеме во следните неколку денови, сигурно до четврток, имајќи предвид дека и в петок има празник, кога може да се случи граѓаните да не ги почитуваат превентивните мерки. Во однос на тоа како ќе се извед...

Снимки од состаноци во СЗО покажале дека едвај ги добила најпотребните информации од Кина

Снимки од состаноци во СЗО покажале дека едвај ги добила најпотребните информации од Кина

Што е во спротивност со првичните пофалби што СЗО ги упати кон Пекинг.Јави агенцијата Асошиејтед прес, повикувајќи се на документи од СЗО. Кина чекала повеќе од една недела пред да објави важни информации за геномите на корона...

Директорот на Управата за финансиска полиција Aрафат Муареми е негативен на ковид-19

Директорот на Управата за финансиска полиција Aрафат Муареми е негативен на ковид-19

„Ве известувам дека ги добив резултатите од тестирањето за ковид-19 и истите се негативни. Согласно препораките на епидемиолозите и понатаму останувам во домашна изолација до 09.06.2020. На сите оние кои што во овој момент ...

Хаос во САД , протестите излегоа од контрола , дивее и полицијата и демонстрантите (ВИДЕО)

Хаос во САД , протестите излегоа од контрола , дивее и полицијата и демонстрантите (ВИДЕО)

Еден полицаец бил прегазен во понеделникот вечерта во Њујорк, а на снимките се гледа дека поради силата на ударот, тој полетал во воздухот и паднал меѓу автомобилот што го удрил и друг автомобил во движење. За среќа, тој преживеа...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми