Последни вести

Најважни вести

79 годишен маж од Дебар, седма жртва од коронавирусот, 26 нови случаи на заболени

Сепак девет лица кои биле хоспитализирани на Инфективната клиника досега се излекувани.. Повеќе д...

Д-р Викторија Вујовиќ и Д-р Лилија Чолакова Дервишова во „Само вистина“

Вирусот го напаѓа слабиот имунитет. Апел до граѓаните доколку почувствуваат било какви симптоми н...

,,5 минути факти”  на тема : Дали воведените мерки ќе го забават ширењето на корона вирусот?

,,5 минути факти” на тема : Дали воведените мерки ќе го забават ширењето на корона вирусот?

Тимот на терен со полицијата колку граѓаните седат во самоизолација и дали неодговорните граѓани ќе го зголемат полицискиот час. Вечерва во „5 минути факти“ анализа од терен за оваа состојба.

Музеј ги предизвика луѓето да ги импровизираат познатите дела (ФОТО)

Музеј ги предизвика луѓето да ги импровизираат познатите дела (ФОТО)

Музејот Гети ги замоли луѓето на Твитер да ги импровизираат своите омилени уметнички дела користејќи предмети од домаќинството, а резултатот се фотографиите што насмеаја илјадници луѓе. We challenge you to recreate a wor...

ЕУ со помош од над 400 милиони евра за регионот, Македонија добива 66 милиони

ЕУ со помош од над 400 милиони евра за регионот, Македонија добива 66 милиони

Освен овие 40 милиони евра за здравствента криза, ЕУ за Западен Балкан одвои и 374 милиони евра за справување со социо-економските последици. Од нив 66 милиони ќе бидат за Македонија, Србија според најавите ќе добие ...

Влада: Активирана е комуникација со Евро-атлантскиот Центар за координиран одговор во случаи на катастрофи на НАТО

Влада: Активирана е комуникација со Евро-атлантскиот Центар за координиран одговор во случаи на катастрофи на НАТО

Согласно заклучокот од 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внесување и ширење на коронавирус COVID-19, Владата денеска заклучи да побара од НАТО да...

Во Њујорк вплови брод – болница со 1000 легла и 1200 доктори (ВИДЕО)

Во Њујорк вплови брод – болница со 1000 легла и 1200 доктори (ВИДЕО)

Бродот, со 1200 лекари и друг персонал и дванаесет оперативни сали, ќе лекува пациенти на интензивна нега кои не се заболени од вирусот, за да им овозможи на болниците да се концентрираат на КОВИД-19. Градоначалникот Бил де Бл...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми