Последни вести

Најважни вести

Од понеделник почнува првата фаза на пописот

На апликацијата ќе биде достапна на веб страницата на ДЗС ќе може да се пристапи само од странств...

Јовица Ангелковиќ – меѓу првите македонски граѓани кои добија сертификати за вакцинација

Во здравствениот дом во Ниш ја доби и втората доза од руската вакцина. Јовица вели дека се чувств...

Пандов, Миленко Неделковски, Владимир Панчевски приведени поради забава во кафеана по 21 часот

Дури 18 лица присутни на журката се приведени во полициската станица Гази Баба поради прекршување...

Екс шефот на тајната полиција Сашо Мијалков од вчера е во притвор во Шутка

Екс шефот на тајната полиција Сашо Мијалков од вчера е во притвор во Шутка

Оттаму велат дека по неговиот прием поради здравствените протоколи Мијалков е сместен сам во изолација. Тој беше спроведен во притвор откако ја слушна првостепената пресуда за прислушувањето.Но, една од дилемите кои се отвораа...

Снимката која ја објави ќерката на Балашевиќ го расплака Балканот

Снимката која ја објави ќерката на Балашевиќ го расплака Балканот

Лола Балашевиќ, најстарата ќерка на Ѓорѓе Балашевиќ, е неутешна по татковата смрт и на Инстаграм со своите следбеници сподели снимка со сестрата и родителите која настанала на крајот од осумдесеттите или на почетокот на деведесет...

Фото: Лидија Вукичевиќ позираше во провокативно издание

Фото: Лидија Вукичевиќ позираше во провокативно издание

Актерката Лидија Вукичевиќ иако има 58 години се држи подобро и од многу помлади дами, а овој пат со фановите сподели фотографија на која на себе има само пешкир. Имено, Лидија се фотографирала во бањата, а нејзините долги и в...

Нов Зеланд: Се затвора цел град поради еден нов случај на коронавирус од непознато потекло

Нов Зеланд: Се затвора цел град поради еден нов случај на коронавирус од непознато потекло

Премиерката на Нов Зеланд Џасинда Ардерн најави дека од утре ќе биде воведен седумдневно затворање (lockdown) во најголемиот град, двомилионскиот Оукланд поради појава на еден случај на коронавирус од непознато потекло. Остато...

ЈО: 15 дена куќен притвор за 16-годишникот кој прегази доктор кај Клинички центар

ЈО: 15 дена куќен притвор за 16-годишникот кој прегази доктор кај Клинички центар

Од обвинителството информираат дека јавниот обвинител од судијата за деца побара за малолетникот да определи мерка куќен притвор со која ќе го обезбеди неговото присуство во текот на постапката, како и мерка на претпазливост &nda...

ЈО: Побаран притвор за две лица осомничени за насилство при протестите за “Монструм“

ЈО: Побаран притвор за две лица осомничени за насилство при протестите за “Монструм“

Како што информираат од МВР, ќе им биде поднесена кривична пријава за „учество во толпа што ќе изврши кривично дело“. Протестот беше организиран поради незадоволството на семејствата на обвинетите во случајот &bd...

Пелагониските села Средорек, Вранче и Рилево мака мачат со патишта како од 19 век

Пелагониските села Средорек, Вранче и Рилево мака мачат со патишта како од 19 век

Трите села како што велат нивните мештани живеат со исти проблеми. Во 21 век до селата водат тешко пристапни патишта со многу дупки и кал а во некои нема бактериолошки исправна вода. поради ова со иселување земјата останува не...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube