Последни вести

Најважни вести

Утре и официјално стартува кампањата за локалните избори

 Вакава изборна кампања очекуваат политичките аналитичари во трката за челното место во 80 о...

Почнува давањето трета доза од вакцините против ковид-19

Иако официјално вакцинацијата со трета доза официјално започнува утре, граѓаните над 60 години и ...

Во Скопје одбележана кампањата „Напред розово“

Дури за 40% опаднал бројот на нови откриени случаи. Невладините апелираат да се вложи напор ко...

Завршија изборите во Германија - мртва трка меѓу демохристијаните и социјал-демократите

Завршија изборите во Германија - мртва трка меѓу демохристијаните и социјал-демократите

Германските медиуми врз основа на излезните анкети направија и проекција како ќе изледа идниот германски парламент. Според нивните прогнози, демохристијаните на Меркел би освоиле 200 места, а социјалдемократите 197.Веднаш за днив...

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша. Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи. Русокосата пејачка на фотките позира во ска...

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи. Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно ...

Николас Кејџ потрошил 150 милиони долари и банкротирал

Николас Кејџ потрошил 150 милиони долари и банкротирал

Холивудската ѕвезда успеала да го потроши своето богатство од 150 милиони долари, купувајќи претежно глупости. Медиумите пишуваат дека Кејџ банкротирал поради лоши инвестиции и неразумно трошење пари. Според медиумите, актерот...

Видео: Сексот на тераса можеше да биде кобен!?

Видео: Сексот на тераса можеше да биде кобен!?

Целиот овој бизарен настан е снимен од блиските безбедносни камери. Несреќната жена најверојатно била невнимателна за време на сексот со својот партнер и се лизнала од работ на балконот од станот во Тајпеј и завршила полугола ...

Фото: Убавица на трибините во Мадрид

Фото: Убавица на трибините во Мадрид

 Но, секогаш меѓу присутните се нивните поубави половини, девојките и сопругите. Секако поради атрактивните изглед обично овие убавици некогаш се многу поинтересни од тоа што се случува на зелниот терен за останатите ...

Видео: Нов микро електричен автомобил од Израел

Видео: Нов микро електричен автомобил од Израел

Израелската компанија го разви овој мал електричен едносед долг 2,5 метри, кој носи едноставна ознака CT1. Дизајнерите тргнаа од премисата дека возилото треба да има што е можно помала основа, за да зазема што е можно помалку ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube