Последни вести

Најважни вести

Седница на највисокиот орган на СДСМ за најавените кадровски промени

На седницата треба да стане збор за кадровските промени во партиските редови, но и во извршната в...

Пендаровски: Очекувам Република Турција да ја потврди ратификација на Протоколот за членство во НАТО

Тоа е пораката на шефот на државата Стево Пендаровски, во обраќањето на ифтарската вечер на ...

Тачи: Ќе живееме со Албанија во една држава без граници

,,Во блиска иднина ќе живееме заедно , во една заедничка држава Косово-Албанија.”, им порач...

Косовскиот премиер со сопругата на гости кај Заеви

Ова вчера на својот Фејсбук профил го објави Харадинај, кој објави и фотографии. „Заедно со Анита, примени во куќата на премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев и неговата сопруга. Пријателски разговор, за добрососедс...

Катастрофален земјотрес од 8 степени го погоди Перу (ВИДЕО)

Земјотресот бил на длабочина од 114 километри и го погодил Перу во 2.41 ноќеска часот по локално време. Епицентарот наземјотресот е на 80 километри југоисточно од местото Лагунас и на 158 километри источно од градот Јуримагуас. ...

Последен ден гласање за Европскиот Парламент, првичните резултати ќе бидат објавени околу полноќ

Германија, Франција, Италија, Бугарија, Романија, Хрватска, Грција и Унгарија се меѓу земјите кои денеска ќе ги бираат своите претставници за Европскиот Парламент. Седум земји членки веќе гласаа, а првичните резултати се очеку...

Македонски автобус стана ,,кабриолет” под мост во Бугарија (ФОТО)

Инцидентот се случил утрово , а во автобусот немало патници , освен двајцата возачи. Автобусот се заглавил целосно под надвозникот и останал без покривот. Автобусот заглавил на патот ,,Марица југ”. На местото...

Се омажи ќерката на Иво Санадер – Немаше кој да ја отпрати до олтарот (ВИДЕО)

Венчавката се одржа во катедралата на островот Хвар , св. Стјепан. Невестата до црквата ја допрати постарата сестра Петра , иако самата вели дека од секогаш сакала до олтарот да ја донесе татко и , Иво Санадер, кој сега е ...

Татко и ќерка од Словенија победија на планинарската трка низ Галичица и Охрид

Делницата од 60 километри Јуре Облак ја помина за 7 часа, 38 минути и 22 секунди, додека Јања финишираше за 9 часа, 55 минути и 21 секунда. Второпласиран во машка конкуренција заврши Дарин Марквард со време (7.39.52), а трет низ ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми