Последни вести

Најважни вести

Сиљановска Давкова на Самитот за мир: Компромисите можат да го компромитираат европскиот мир

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска се обрати на пленарната сесија на Самитот за м...

Бесмира Ејупи заминува на неколкумесечна испомош во конзулатот во Бон,потврдија од МНР

Иако пред две години не успеа да стане конзул во Њујорк, поради притисокот од јавноста, поранешна...

Горештините допрва доаѓаат, расте бројот на повици кон брзата помош

Горештините допрва доаѓаат, расте бројот на повици кон брзата помош

Скопје веќе се „крчка“, а допрва следуваат вистинските горештини, граѓаните велат жештините полека стануваат неподносливи, одвај ги чекаат одморите, а им недостасува и оној препознатлив провев во Скопје кој веќе со го...

Бауш: Неоправдано е поскапувањето на лебот, очекувам заздравување на економијата

Бауш: Неоправдано е поскапувањето на лебот, очекувам заздравување на економијата

Откако за околу 10 % скокна цената на одредени видови леб – екпертите велат нема реална причина за растот на цената, според познавачите бизнисот го користат вакум периодот на смена на власта, новиот закон за нефер трговски ...

Гордон Ремзи имал тешка сообраќајна несреќа со велосипед,ги покажа модринките

Гордон Ремзи имал тешка сообраќајна несреќа со велосипед,ги покажа модринките

Во видеото, Ремзи се „пофали“ со своите модринки добиени во велосипедската несреќа. „Доаѓа Денот на татковците и имам важна порака за сите татковци... Носете кацига! рече тој, додавајќи дека се чувствува ...

Фото: Јелена Томашевиќ во бикини

Фото: Јелена Томашевиќ во бикини

Пејачката сподели неколку фотографии од одморот во Грција. Топлите јунски денови секогаш скромната Јелена Томашевиќ ги искористи да замине на одмор во Грција. Јелена Томашевиќ со сопругот Иван Босиљчиќ отпатува во Г...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube