Последни вести

Најважни вести

Од 1 јули поскапува струјата, можно е и за повеќе од 5%?!

  Како во ковид и енергетска криза, Бислимовски вели така и сега ќе направиме се за да се за...

Мицкоски: Нема да дозволам ВМРО-ДПМНЕ да стане тоа што е СДСМ

Ќе има работа, но и одговорност, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар Христијан Мицкоски од Ве...

ЦУК: Двајца загинати при излетување на патничко возило во провалија на Галичица

ЦУК: Двајца загинати при излетување на патничко возило во провалија на Галичица

Од Центарот за управување со кризи вечерва информираат дека возилото е лоцирано на место викано „Превој“ на Галичица. -Возилото е паднато во провалија на околу 100 до 200 метри длабочина од регионалниот пат Трпејца...

Собранието ќе ја одржи петтата седница

Собранието ќе ја одржи петтата седница

Како што стои на собраниската веб-страна, на дневен ред на оваа седница се две точки - Предлог одлуката за утврдување на составот на Буџетскиот совет на Собранието на Република Македонија и Предлог на одлуката за избор на претсед...

Севернокорејски војници повредени во експлозија на нагазна мина во близина на границата

Севернокорејски војници повредени во експлозија на нагазна мина во близина на границата

-Севернокорејската војска претрпе повеќекратни жртви поради експлозија на мина за време на работа, се вели во соопштението, без да се наведат дополнителни детали. Границата меѓу двете земји е силно минирана. /МИА

Мишел: Лидерите на ЕУ не постигнаа договор околу носителите на врвните функции

Мишел: Лидерите на ЕУ не постигнаа договор околу носителите на врвните функции

- Средбата претставуваше добра можност да се разменат мислења околу изборните резултати и за подготовка на формалната средба на Европскиот совет што ќе се одржи овде во Брисел следната недела. Мислам дека дискусијата се одвиваше ...

ЕУРО 2024: Минимален триумф на Франција над Австрија

ЕУРО 2024: Минимален триумф на Франција над Австрија

Најсериозниот кандидат за европската круна Франција со победа над Австрија го стартуваше својот настап на ЕУРО 2024 во Германија. Австрија е победена со 1-0 со автоголот на Вебер во 38 минута.Единствен стрелец на натпреварот б...

Џенифер Лопез со еден фотка ги отфрли гласините за развод

Џенифер Лопез со еден фотка ги отфрли гласините за развод

Во последните неколку денови светските медиуми шепкулираа со гласините за развод на  но, сега мегапопуларната Џеј Ло со емотивна објава на Инстаграм ги отфрли сите гласини за развод. Имено, Џенифер му посвети специјална ч...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube