Најважни вести

Наскоро обвинение за случајот „Рекет 2“

Таа истакна дека веќе е при крај втората истрага, која се однесува на делата „измама“...

Владата предложи 19 нови амбасадори, официјално не се објавуваат

 И покрај тоа што номинациите се се уште неофицијални, критики од опозициската ВМРО ДПМНЕ ст...

Не стивнуваат реакциите по ставот на БАН за македонскиот јазик

Премиерот Заев најави дека одговор ќе испратат по Нова година Лидерот на ВМР- ДПМНЕ Христијан ...

Фото: Риби како пениси, преплавиле плажа во Калифорнија

 Но, потоа научниците ја откриле вистината. Научници објасниле за што всушност станува збор, со какви животни била покриена плажата. -Морам да ги разочарам теоретичарите на заври кои мислеле дека станува збор за пенис...

Видео: Со лавот не се игра ниту кога е во кафез!!!

Работникот ја ставил својата рака  меѓу решетките од  кафезот на лавот и потоа се покајал  за цел живот! Исплашениот работник започнал да вреска со намера да го исплаши лавот и тој да ја испушти неговата рака од...

Намалена видливост поради магла кај Демир Капија, Штип и Делчево

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата. АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење...

Русите и Јапонците ќе прават робот кој ќе работи на Месечината!!

„Колегите од Јапонија размислуваат во ист правец како ние, посматрајќи го чекор по чекор дизајнот на роботскиот систем за истражување на  блиската и далечна вселена . И едните и другите ја идентификуваме Месечината, од...

Видео: Секси келнерки завршија во затвор

Келнерките биле уапсени поради своите работни униформи, според проценките на полицијата униформите биле премногу провокативни. Имено, четирите девојки во еден ресторан во Тајланд ги служеле гостите облечени само по гаќички и к...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми