Последни вести

Најважни вести

Состојба на патишта

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Се бележи пог...

Седум пожари се уште се активни низ Македонија–најсериозно и натаму е на планината Серта

Изминативе денови се гаснеше и со хеликоптери од земјите од регионот откако владата побара помош....

Трамп донираше пари за кампањата на Харис во 2014 година

Трамп донираше пари за кампањата на Харис во 2014 година

Тој објави фотографија од чекот за донација на Трамп за Харис нарекувајќи ја „мудра инвестиција“. Американскиот претседател Џозеф Бајден претходно објави дека се повлекува од трката за реизбор и ja поддржа Харис да...

Претседателите на Демократската партија во сите 50 сојузни држави во САД ја поддржаа Харис

Претседателите на Демократската партија во сите 50 сојузни држави во САД ја поддржаа Харис

Челниците на Демократската партија во сите 50 сојузни држави на САД ја поддржаа потпретседателката Камала Харис како нов кандидат на таа која ќе се спротивстави на републиканскиот кандидат Доналд Трамп на ноемвриските претседател...

Во Србија подарок од 5.000 евра за секој купувач на електричен автомобил

Во Србија подарок од 5.000 евра за секој купувач на електричен автомобил

-Ако автомобилот чини 22 или 23 илјади, имате пет илјади од нас, секој клиент, најави српскиот претседател, Александар Вучиќ. Како што беше најавено, денеска и официјално ќе биде означена реализација на проектот во фабриката С...

Шпанија шампион, македонската репрезентација деветта на ЕП во ракомет У-20

Шпанија шампион, македонската репрезентација деветта на ЕП во ракомет У-20

Претходно, во меч за бронзата, Данска ја победи Германија со 26:23. На првенството учествуваше и македонската репрезентација која на крајот го освои 9.место. Избраниците на селекторот Раде Стојановиќ одиграа извонреден турнир,...

Ребалансот на Буџетот во четврток на седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет

Ребалансот на Буџетот во четврток на седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет

 Ребалансот на буџетот во четврток ќе се најде на дневен ред на собраниската Комисија за финансирање и буџет. Според информациите од веб страницата на Собранието, седницата на Комисијата е закажана во 11 часот. Ребалансот на...

Судскиот С.денеска ќе расправа по претставки и поплаки од граѓани и правни лица за судиите

Судскиот С.денеска ќе расправа по претставки и поплаки од граѓани и правни лица за судиите

Судскиот совет денеска со почеток од 13 часот ќе ја одржи 493. седница на која има осум точки на дневен ред. Меѓудругото, Советот ќе расправа по претставки и поплаки од граѓани и правни лица за работата на судиите, претседател...

Сончево и топло, попладне пороен дожд и грмежи, пад на температурата од среда

Сончево и топло, попладне пороен дожд и грмежи, пад на температурата од среда

Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 39 степени. УВ-индексот ќе има вредност 8. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер о...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube