Последни вести

Најважни вести

Силјановска Давкова и Пендаровски повторно ќе се соочат на претседателски избори

Професорката и пратеничка Гордана Силјановска Давкова и официјално ја објави кандидатурата за пре...

Апанажа за Ковачевски и Спасовски од 2500 евра наредните 12 месеци

Комисијата за избори и именување во Собранието ги прифати барањата на поранешниот премиер и минис...

„Само Интервју“ со Панче Тошковски

Има ли на повидок решение за проблемот со пасошите? Се креира ли намерно хаос со личните документ...

Млада Украинка пронајдена мртва на автопатот „Арбен Џафери“ во Косово

Млада Украинка пронајдена мртва на автопатот „Арбен Џафери“ во Косово

Косовската полиција соопшти дека синоќа на автопатот „Арбен Џафери“, кој ги поврзува косовската престолница со границата со  Македонија кај Генерал Јанковиќ, е пронајдено безживотното тело на млада жена, странска...

Тинејџер со нож нападнал ученици во училиште во Германија, најмалку четворица повредени

Тинејџер со нож нападнал ученици во училиште во Германија, најмалку четворица повредени

Напаѓачот потоа бил совладан и фатен. Тој исто така е повреден, но не се знае дали сам себеси се повредил или се повредил при апсењето. Полицијата околу 10 часот добила повик дека ученик нападнал други ученици во гимназијата и...

Кабинет на Пендаровски: Претседателот следната неделаќе извести за неговата кандидатура

Кабинет на Пендаровски: Претседателот следната неделаќе извести за неговата кандидатура

Канал 5 побара став и од кабинетот на претседателот Стево Пендаровски..Оттаму предмалку за неговата кандидатура за втор претседателски мандат соопштија дека се работи за информации  за одлуки  кои не се официјално донес...

Анкета: Мнозинството Американци-ниту Бајден ниту Трамп не се ментално способни за Белата куќа

Анкета: Мнозинството Американци-ниту Бајден ниту Трамп не се ментално способни за Белата куќа

Американските гласачи се главно скептични дека претседателот Џо Бајден е ментално способен за втор мандат, но истото го мислат и за неговиот најверојатен ривал на изборите, Доналд Трамп, покажуваат денеска објавените резултати од...

Дани Алвеш осуден на 4,5 години затвор

Дани Алвеш осуден на 4,5 години затвор

На 20 јануари 2023 година, Алвеш беше приведен во Шпанија поради  случај на сексуално вознемирување. Оттогаш тој е во притвор. Самиот Алвеш ги негираше обвинувањата против него и постојано го менуваше своето сведочење во слу...

Арсовска предлага итна седница на Советот на Град Скопје за помош на Леонид Индов

Арсовска предлага итна седница на Советот на Град Скопје за помош на Леонид Индов

- Арсовска до советниците предложи да донесат одлука со која ќе донираат еден месечен паушал, а градоначалникот на Град Скопје една месечна плата во акцијата организирана од Град Скопје за што побргу да се соберат потребните сред...

Том Круз ја заврши врската со 25 години помладата Русинка

Том Круз ја заврши врската со 25 години помладата Русинка

Том Круз наводно раскинал со 25 години  помладата Русинката Елсина Кајрова, велат пријатели на двојката, пишува The Sun. Очигледно, тој раскинал со неа бидејќи престанал да има емоции, но сакал да останат пријатели б...

Фото: Шерон Стоун на црвениот тепих во Берлин

Фото: Шерон Стоун на црвениот тепих во Берлин

Покрај филмските обврски, фаталната Шерон во Берлин претстави и изложба на свои слики. Но, сепак за светската јавност најзначајно беше нејзиното појавување  на црвениот тепих во гламурозен стил. На кое сите едног...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube