Последни вести

Најважни вести

Обвинетите во случајот „Трезор“ добија ослободителна пресуда

 Сашо Мијалков, Горан Грујовски и Тони Јакимовски, обвинети во случајот „Трезор“...

Апанажа за Ковачевски и Спасовски од 2500 евра наредните 12 месеци

Комисијата за избори и именување во Собранието ги прифати барањата на поранешниот премиер и минис...

„Само Интервју“ со Панче Тошковски

Има ли на повидок решение за проблемот со пасошите? Се креира ли намерно хаос со личните документ...

Млада Украинка пронајдена мртва на автопатот „Арбен Џафери“ во Косово

Млада Украинка пронајдена мртва на автопатот „Арбен Џафери“ во Косово

Косовската полиција соопшти дека синоќа на автопатот „Арбен Џафери“, кој ги поврзува косовската престолница со границата со  Македонија кај Генерал Јанковиќ, е пронајдено безживотното тело на млада жена, странска...

Тинејџер со нож нападнал ученици во училиште во Германија, најмалку четворица повредени

Тинејџер со нож нападнал ученици во училиште во Германија, најмалку четворица повредени

Напаѓачот потоа бил совладан и фатен. Тој исто така е повреден, но не се знае дали сам себеси се повредил или се повредил при апсењето. Полицијата околу 10 часот добила повик дека ученик нападнал други ученици во гимназијата и...

Анкета: Мнозинството Американци-ниту Бајден ниту Трамп не се ментално способни за Белата куќа

Анкета: Мнозинството Американци-ниту Бајден ниту Трамп не се ментално способни за Белата куќа

Американските гласачи се главно скептични дека претседателот Џо Бајден е ментално способен за втор мандат, но истото го мислат и за неговиот најверојатен ривал на изборите, Доналд Трамп, покажуваат денеска објавените резултати од...

Дани Алвеш осуден на 4,5 години затвор

Дани Алвеш осуден на 4,5 години затвор

На 20 јануари 2023 година, Алвеш беше приведен во Шпанија поради  случај на сексуално вознемирување. Оттогаш тој е во притвор. Самиот Алвеш ги негираше обвинувањата против него и постојано го менуваше своето сведочење во слу...

Арсовска предлага итна седница на Советот на Град Скопје за помош на Леонид Индов

Арсовска предлага итна седница на Советот на Град Скопје за помош на Леонид Индов

- Арсовска до советниците предложи да донесат одлука со која ќе донираат еден месечен паушал, а градоначалникот на Град Скопје една месечна плата во акцијата организирана од Град Скопје за што побргу да се соберат потребните сред...

Том Круз ја заврши врската со 25 години помладата Русинка

Том Круз ја заврши врската со 25 години помладата Русинка

Том Круз наводно раскинал со 25 години  помладата Русинката Елсина Кајрова, велат пријатели на двојката, пишува The Sun. Очигледно, тој раскинал со неа бидејќи престанал да има емоции, но сакал да останат пријатели б...

Фото: Шерон Стоун на црвениот тепих во Берлин

Фото: Шерон Стоун на црвениот тепих во Берлин

Покрај филмските обврски, фаталната Шерон во Берлин претстави и изложба на свои слики. Но, сепак за светската јавност најзначајно беше нејзиното појавување  на црвениот тепих во гламурозен стил. На кое сите едног...

Итан Хап: Ќе мора да дадеме сè од себе за добар резултат против Естонија

Итан Хап: Ќе мора да дадеме сè од себе за добар резултат против Естонија

- Работиме на хемијата во тимот, имаме само неколку дена, но се обидуваме максимално да ги искористиме. Ќе мора да 'извадиме' се од нас за добар резултат. Голема чест што сум Македонец и што ќе играм за Македонија. Ни пре...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube