Последни вести

Најважни вести

ЕУ денеска ќе дискутира за проширувањето, но не и за францускиот предлог

– Станува збор за далекусежна работа, нема да дискутираме за француската иницијатива денеск...

Аврамопулос и Спасовски на министерскиот форум за правда и внатрешни работи

На форумот свое обраќање ќе имаа еврокомесарот  Димитрис Аврамопулос,и министерот за внатреш...

„Само Вистина“ вечерва со Стојанче Ангелов и Марјан Камиловски

Почитувани дами и господа, ако правдата е бавна и слепа тогаш нам ни останува само да побрзаме и ...

Поради птици се урна „Миг-29“ во Индија

Според Министреството за одбрана на Индија, јато птици го „нападнале“ авионот веднаш по полетувањето од авио- базата Даболим. За време на инцидентот двата мотори се запалиле а пилотите успеале да се оддалечат од на...

Сметководствената фирма ,,КПМГ”соопшти дека нема да го продолжи спонзорството на принцот Ендру

Ова се случи по неговото интервју за ББЦ, во кое тој негираше дека имал секс со Вирџинија Робертс, кога имала 17 години. Во интервјуто тој беше прашан и за своето пријателство со осудениот педофил Џефри Епстејн, кој почина во ...

Видео: Во камион пронајдени околу 100 килограми марихуана, приведен 66-годишен маж

Како што изјави портпаролот на МВР Тони Ангеловски, ноќеска околу 00.10 минути по полноќ на Граничниот премин „Табановце", товарното визило било зпртено по добиени оперативни сознанија дека пренесува опојна дрога. -...

Од утре дожд, грмежи и засилен ветер

Врнежите се очекува да бидат пообилни во југоисточните делови и да достигнат над 35 литри на метар квадратен. Утринските температури ќе се движат од шест до 14 степени, а дневните од 10 до 16 степени. Потоа, во текот на нед...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми