Последни вести

Најважни вести

Хаварија во „Макстил“ –повредени четворица работници, еден е на Карил

Алармот во погонот попознат како некогашна челичарница се вклучил десет минути пред седум часот к...

Од домашен притвор избегал Дацо Белски поранешен телохранител на Мијалков

Кога полицајците  вчера отишле во домот на Стоименов, познат и како Дацо Белски за да провер...

Заев на трибина во Велес, Мицкоски во Охрид

Премиерот Зоран Заев вчера добил уверување од шпанскиот колега Педро Санчез дека многу скоро ќе б...

Блумберг вложува 100 милиони долари во реклами против Трамп

Но денеска сепак покрена онлајн рекламна кампања против американскиот претседател Доналд Трамп за која ќе вложи 100 милиони долари. Како што пренесуваат медиумите, кампањата ќе почне во клучните држави Аризона, Мичиген, Пенсил...

Фото: Судир на два авиони на аеродром во Тексас

Инцидентот се случил така што едно летало удрило во друго кое било паркирано. Веднаш по тоа реагирала екипата за итни случаи. Како што јавуваат американските медиуми, нема повредени, но се ставува заради можно течење на гориво...

Згодната Американка има своја емисија за тенис но сите гледаат во нејзините гради

Американката била официјална амбасадорка на споменатиот турнир, а заради огромните гради се нашла и на насловните страници. Се работи за новинарка која најмногу ги следи американските спортови но е позната и како тениски експе...

Протестите на жолтите елеци во Париз прераснаа во конфликт со полицијата, уапсени се 33 лица

На Плоштадот Италија во јужниот дел од Париз , демонстрантите ги уништиле просториите на една банка, запалиле канти со ѓубре и фрлале кон полицијата со тврди предмети. Два автомобили се превртени а еден скутер и автомобил ...

Помпео и Ле Дриан разговарале за пристапувањето на Македонија во ЕУ

Освен за напорите за траен пораз на исламската држава, тие разговарале и за важноста на НАТО и на трансатлантската соработка. „Секретарот Помпео и министерот за надворешни работи Ле Дриан разменија мислења за важноста од пр...

Фото: Ријана едвај ги додржа облините под фустанот

Таа се појави во црн свилен фустан кој потсетува на наметка. Отворениот фустан и ги истакнуваше градите и нозете на пејачката. Таа комбинацијата ја комплетирала со многу накит, црвени штикли и чанта. Косата и била распуштен...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми