Последни вести

Најважни вести

Филипче: Потврдени 180 нови случаи на Ковид 19, оздравени се 11 пациенти, починати се 2 лица( Во Живо)

Во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19 ...

Скопските улици празни – половина град замина пред полицискиот час

Оние што останаа во Скопје ја почитуваат мерката за забрана. Коронавирусот најбрзо се шири во ...

„Само Вистина“ вечерва со Игор Николов и Јагода Шахпаска

Дами и господа, повеќе или помалку „изненадени“ од вториот корона „пик“, ...

Ексклузивно интервју на професорката Ана Глигиќ за Канал 5

Ексклузивно интервју на професорката Ана Глигиќ за Канал 5

Професорката Ана Глигиќ жената која во 1972 година го потврди првиот случај на Вариола вера во тогашна Југославија и како микробиолог го потврди првиот Марбург вирус ексклузивно во интервју за Канал 5 телевизија објаснува дека во...

 Во светот до сега има 6,702,767 лица заразени со новиот коронавирус од нив починале 393,212 ,а оздравеле 3,251,608

Во светот до сега има 6,702,767 лица заразени со новиот коронавирус од нив починале 393,212 ,а оздравеле 3,251,608

Мексико го надмина САД по бројот на смртни случаи од последиците од коронавирусот на дневно ниво, откако вчера министерството за здравство регистрира рекордни 1.092 смртни случаи во таа земја. Тоа е повеќе од двојно од претходнио...

Видео: Демонстрант запали полицаец во Мексико

Видео: Демонстрант запали полицаец во Мексико

За време на протестите во мексиканскиот град Гвадалахара дошло до инцидент во кој е запален полицац. Во Мексико траат протестите и немирите заради полициската бруталност и смртта на мажот кој починал после апсењето, баш како ш...

Градовите низ Македонија полни со посетители, локалците разочарани од непочитување на мерките

Градовите низ Македонија полни со посетители, локалците разочарани од непочитување на мерките

Од снимките од најголемиот и најпосети туристички центар во земјава, Охрид може да се забележи дека градот е полн со посетители, чаршијата е раздвижена. Локалното население вели нема против посетителите, но разочарани се ш...

Датумот за избор недоговорен, Ахмети ја почнува кампањата со наслов „време е за прв Албанец премиер“

Датумот за избор недоговорен, Ахмети ја почнува кампањата со наслов „време е за прв Албанец премиер“

Тој на фејбук пишува дека сите поставени цели досега како партија ги оствариле, а меѓу нив се назначувањето на Талат Џафери за собраниски спикер, министри во многу ресори, директори и претседатели на судови, но и Законот за ...

14-дневен карантин за македонските државјани кои ќе патуваат во Бугарија

14-дневен карантин за македонските државјани кои ќе патуваат во Бугарија

 Во исто време пак, официјална Софија ја крева рампата за државјани од Босна и Херцеговина и Црна Гора. Токму Црна Гора на почетокот на неделава забрани влез на македонски државјани бидејќи земјава повеќе не ги исполнуваше в...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми