Последни вести

Најважни вести

Регистрирани се 88 нови случаи на Ковид 19 , починале три лица

Во: Скопје-30, Куманово-8, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-5, Тетово-3, Струга-11, Велес-1, Битола-1, Ох...

Гласаат 716 лица со Ковид-19 и во самоизолација, утре 8.852 болни и немоќни

Први кои денеска го остваруваат своето право на глас се болните од Ковид-19 и граѓаните што се на...

Вечерва во „Само вистина“ ќе гостува д-р Никола Пановски

Како ја толкува статистиката над 12 милиони заразени и половина милион починати? Бактерија или...

Илјадници на улична забава во Ница, властите во паника (ВИДЕО)

Илјадници на улична забава во Ница, властите во паника (ВИДЕО)

Тој исто така најави дека маските ќе бидат задолжителни на слични забави на отворено. Забавата, или концертот, е организирана од локалниот продуцент за електронска музика The Avener. Собра огромен број луѓе, неколку илјади, а ...

Случајот со 24-годишната девојка од Јагуновце ,која почина на Инфективната клиника, „под лупа“ на ДСЗИ

Случајот со 24-годишната девојка од Јагуновце ,која почина на Инфективната клиника, „под лупа“ на ДСЗИ

Инспекторите ќе ја чешлаат документацијата, минувајќи ја „патеката на лекување“, па од матичниот лекар, преку болницата во Тетово до Инфективната Клиника, ќе утврдуваат дали лекарите постапувале соодветно, велат од ДС...

Плажите се полнат, се чека на протоколот за заштита од вирусот

Плажите се полнат, се чека на протоколот за заштита од вирусот

Летната сезона започна, лежалките поставени, плажите викендов преполни, иако се уште чекаат на протокол од Владата. Комисијата за заразни болести велат дека протоколот за плажите  е изготвен согласно препораките на Светската...

Политичките аналитичарите очекуваат намалена излезност на изборите

Политичките аналитичарите очекуваат намалена излезност на изборите

По 20 дена крстарење низ речиси секое ќоше од државата партиските предизборни каравани од ноќеска на полноќ па се до среда вечер се во молк. Партиските говори завршија, сега се чека да се искажат граѓаните на 15-ти. Политичките а...

Тачи влезе во судницата , знаме на УЧК и протести пред судот во Хаг (ВИДЕО)

Тачи влезе во судницата , знаме на УЧК и протести пред судот во Хаг (ВИДЕО)

Пред да влезе во судот, Тачи рече дека се борел за независно и слободно Косово, „засновано врз еднакви права, мултиетничко општество и владеење на правото“, и дека е подготвен да се соочи со нови предизвици и триумфи ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube