Последни вести

Најважни вести

Апелација ја објави СМС пораката од Рускоска до судија што одлучувал за Јанева

 „Ако ти со советот сте ја пуштиле Катица, да знаеш дека од гаќи ќе ве истресам цел со...

Судијката Димишкова на распит кај Русковска за „Рекет“

Неколкучасовното сослушување за случајот „Рекет“ на судијката од Кривичниот суд, Весн...

Вечерва очекувајте го дуелот на Метрополата!

Почитувани дами и господа, Дојде време за дуелот на метрополата! Ова е дуелот што сите го бара...

Шпионска афера ја тресе Србија – Руски шпион врбува српски функционер (ВИДЕО)

Претседателот Александар Вучиќ веднаш побара истрага по објавувањето на снимката на рускиот шпион како регрутира српски висок функционер. "Зборував со претседателот (Александар) Вучиќ. Тој  даде наредба до БИА да го ...

Македонија и официјално ги доби новите простории во НАТО

По Франција која привршува со ратификацијата на протоколот за членство на Македонија, се чека на Шпанија која останува последна од членките на алијансата да го ратификува протоколот за членство на Македонија. Во Брисел е Алекс...

Британската полиција трага по добротвор кој остава пликови со пари на улица (ВИДЕО)

Непознато лице остава пари од 2014 година. На почетокот на оваа недела, бил пронајден плик со 2.000 фунти. Ова е четврти плик од почетокот на годината, дури 13-ти за последните пет години. Како дел од истрагата, полицијата зед...

Здравко Чолиќ загрижен поради неговата преубава ќерка : Тоа ми е најтешко!

„Горд сум на моите ќерки, како што е секој татко. Јас сум тука да ги поддржувам и да ги исполнам нивните желби. Одбраната против момчиња веќе започнува. Животот и една сосема нормална работа “, признава тој. ...

Уапсени и двајца Босанци поради аферата во која падна владата на Курц

Во апсењата се приведени и двајца мажи по потекло од БиХ. Повеќе лица беа приведени, поврзани со приватен детектив одговорен за снимањето на виодеото на  Ибица пред две години, кога Страхе вети дрѓавни тендери на наводна ...

Американски полицајци во акција за спасување грабнато 8- годишно девојче (ВИДЕО)

Салем Сабатку била киднапирана на 18 мај годинава од 51-годишниот Мајкл Веб. Ја грабнал додека шетала со нејзината мајка во Форт Ворт, Тексас. Мајката се обидела да го запре, но не успеала, пренесува Скај њуз. Полицијата ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми