Последни вести

Најважни вести

МЗ: 38 нови случаи на ковид 19, тројца починати, 16 оздравени

Починаа двајца пациенти од Тетово. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина ...

МВР отвора истрага за јавни функционери

„Ние веќе имаме отворено сериозни истраги во областа на организираниот криминал и на корупц...

Вечерва во „Само вистина“ гости ќе бидат Јове Кекеновски и Алберт Муслиу

Мерките се ублажуваат, кривата на заболени останува „исправена“, дали отварањето на к...

Видео - фото: Полицијата и демонстрантите се судрија во САД по смртта на невооружен Афроамериканец

Видео - фото: Полицијата и демонстрантите се судрија во САД по смртта на невооружен Афроамериканец

Градоначалникот  повика да бидат покренати криминални обвиненија против полицаецот кој со колено го притискаше вратот на 46-годишниот Џорџ Флојд, кој подоцна почина во болница. Четворицата полицајци кои учествуваа во ...

Рестораните и кафулињата почнаа со работа под строго утврдени протоколи

Рестораните и кафулињата почнаа со работа под строго утврдени протоколи

„ Рестораните и кафулињата од денеска почнаа со работа следејќи го протоколот од Влада. На Врата ќе ве пречека лице задолжено за менаџирање на влез на гости кој ќе изврши дефинкеција со средство. “ Внатре, помалите...

Хрватска ги отвори границите за туристите, не важи за Србија и Македонија

Хрватска ги отвори границите за туристите, не важи за Србија и Македонија

„Успеавме во првото полувреме да ја победиме епидемијата. Направивме план според кој би ја измениле одлуката за привремена забрана за поминување на граничните премини за државјани од низа земји, за туризам. Тоа би се однесу...

Попладнево пороен дожд и грмежи

Попладнево пороен дожд и грмежи

Според УХМР, продолжува периодот на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд и со потпросечни дневни температури за овој период од годината. Утре во Берово се очекуваат минимални четири степени, а максималн...

Повеќе од 130 лица го сакаат огромното наследство на педофилот Епстајн

Повеќе од 130 лица го сакаат огромното наследство на педофилот Епстајн

Доколку биде докажано дека тие се деца на мултимилионерот, лицата ќе можат да поднесат барање за добивање на дел од имотот вреден 635 милиони долари. Во имотот се вклучени и вилата на Епстајн на Менхетн и луксузниот ранч, наречен...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми