Последни вести

Најважни вести

Владата ќе разгледува порестриктивни мерки за борба со коронавирусот

Мерките се на барање на министерот за здравство, Венко Филипче, а по консултација со Комисијата з...

Шефот на унгарската дипломатија Сијарто во посета Македонија

Во фокусот на разговорите со државно-политичкиот врв во земјава денеска, покрај евроинтегративнит...

Главниот воен доктор на САД : Следува тежок период , сличен на 9/11 и Перл Харбур

Главниот воен доктор на САД : Следува тежок период , сличен на 9/11 и Перл Харбур

Тој го спореди претстојниот мрачен период на пандемијата на коронавирус во Соединетите држави со „Перл Харбор“ и „9/11“. „Сакам Американците да разберат дека, колку што е тешко оваа наредна недела...

Фото: Карлеуша повторно во провокативна поза!!

Фото: Карлеуша повторно во провокативна поза!!

Популарната пејачка на фотката е во топлес, на себе има само скинати фармерки. Карлеуша која линијата ја довела до совршенство, бујните голи гради ги покрила со рацете. Фотографијата како и скоро сите вакви и слични фот...

За десет години вкупно 74 946 македонски граѓани земале државјанство во некоја од земјите во Европа

За десет години вкупно 74 946 македонски граѓани земале државјанство во некоја од земјите во Европа

 Омилени дестинации се Италија, Швајцарија и Германија, покажуваат податоците на Евростат. Само во 2018 година земјите од Европската унија дале вкупно 672.270 државјанства на граѓани од други земји. Најмногу на жители од ...

Британската кралица со вонредно обраќање до нацијата, петто од 1952 г. (ВИДЕО)

Британската кралица со вонредно обраќање до нацијата, петто од 1952 г. (ВИДЕО)

Во моментов има 47.806 заразени со коронавирус во Велика Британија, а 4.934 починале. Досега 93-годишната Елизабета Втора имала вонредно обраќање на почетокот на Заливската војна во 1991 година, по смртта на принцезата Дајана ...

Милиони Индијци запалија заедно свеќи за да ја избркаат ,,темнината на коронавирусот“ (ВИДЕО)

Милиони Индијци запалија заедно свеќи за да ја избркаат ,,темнината на коронавирусот“ (ВИДЕО)

Моди, кој минатиот месец воведе тринеделна забрана за движење низ целата земја, ги замоли граѓаните да ги исклучат светлата на девет минути вечерва во 21 часот и да запалат ламби и свеќи во знак на солидарност, пренесува Ројтерс....

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми