Последни вести

Најважни вести

Столтенберг: Со нетрпение ја очекуваме Македонија во НАТО

– Добар телефонски разговор со премиерот Зоран Заев за реафирмирање на посветеноста на НАТО...

Што предвидуваат одредбите за преодна влада на 100 дена пред избори

 Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев по средбата изјави дека тие ќе бидат спроведени по т.н...

Вечерва во „Само вистина“ гости ќе бидат Митре Велјаноски и Ѓулистана Марковска

Затоа со нашите вечерашни гости, поранешните пратеници од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Митре Велјаноски и Ѓ...

Татјана не се откажува!!Сака на екс сопругот милијардер да му земе 526 милиони евра!!

Милијардерот Фархад Ахмедов и Татјана Ахмедова никако да се договорат околу поделбата на огромниот имот. Поточно, Татјана не се откажува од битката за своите заслужени пари. Фархад чие богатство е проценето на 1,4 милијард...

Синоќа на протестите во Барселона без око останале неколкумина, а двајца се во критична состојба

Неколку стотици приврзаници на независноста на Каталонија синоќа повторно, по седми пат, протестираа на улиците на Барселона поради неодамнешната пресуда на сепаратистичките лидери. Една група демонстранти ја блокираше улицата...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по пониска цена за 1,50 денари, а ЕУРОСУПЕР БС – 95 за еден денар. Така, новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе биде 68,50 ден/литар,...

Четири лица потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Во 16 сообраќајки полесно биле повредени 24 лица, а во 10 била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека викендов сообраќајната полиција санкционирала 69 возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволенат...

Фото: Тинејџер украл автомобил и се забил во скапоцено Ламборџини

Минатата недела австралиската полиција трагала по украденото Субару. По повеќечасовна потрага тие го воочиле во предградието на Перт и се обиделе да го сопрат возачот. Меѓутоа тој тогаш тргнал наназад, удрил во полициското возило...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми