Последни вести

Најважни вести

Синоќа убиен 49-годишен жител на Инџиково пред три члена од семејството

Според наводите на министертството за внатрешни работи, две маскирани и вооружени лица некаде пре...

Комисијата за заразни болести со конечен предлог за наставата, Владата треба да одлучи

Комисијата вчера на состанок донесе конечен предлог кој сега ќе треба да биде разгледан од Владат...

„Само Вистина“ вечерва со Зоран Иванов и Сотир Костов

Почитувани сограѓани, храбри, мудри, смели и оние блиску до тоа, подготвени ли се политичарите да...

Бројот на новозаболени од Ковид-19 дневно се уште трицифрен, да се почитуваат мерките за заштита

Бројот на новозаболени од Ковид-19 дневно се уште трицифрен, да се почитуваат мерките за заштита

Починати се двајца пациенти, еден од Скопје (88 г.) во болнички услови и пациентка од Кичево (80 г.) вонболнички. Регистрирани се 175 оздравени пациент. Вкупниот број Ковид дијагностицирани во земјава од почетокот на епидемија...

Приведен осомничен за двете запалени возила на ЕВН во Тетово

Приведен осомничен за двете запалени возила на ЕВН во Тетово

Од МВР велат дека приведен е 43-годишен тетовец кој се сомничи за кривично дело предизвикување општа опасност. Тетовската полиција интервенирала на запалено возило на улица „Иво Рибар Лола“ и во станбениот комплекс бл...

Во Србија на тромеѓето со Македонија и Бугарија откриена златна жила со 19 тони злато

Во Србија на тромеѓето со Македонија и Бугарија откриена златна жила со 19 тони злато

Канадската истражувачка компанија „Медголд ресурси" навести дека во јужна Србија, на границата со Македонија и Бугарија, во рамките на проектот наречен „Тламино", открила прелиминарни резерви од околу седум ...

Од утре задолжителен ПЦР тест за влез во Србија

Од утре задолжителен ПЦР тест за влез во Србија

Од утре сите граѓани на  Македонија, Хрватска, Бугарија и Романија за влез во Србија треба да имаат негативен ПЦР тест кој нема да биде постар од 48 часа, решено е денес на седницата на Кризниот штаб, јави дописникот на МИА ...

Фото: Кристијано и Георгина уживаат на јахта

Фото: Кристијано и Георгина уживаат на јахта

Славниот Португалец објави фотка со Георгина од одморот на јахта и за помалку од половина час  фотографијата собра повеќе од 2 милиони „лајкови“. Секако ова не е ништо чудно ако зе земе во предвид дека Кри...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube