Последни вести

Најважни вести

Продолжува расправата во собраниската Комисија за продолжување на кризна состојба во енергетика

Членовите на собраниската Комисија за одбрана и безбедност и денеска шести ден расправаат за прод...

Левица ја поднесе иницијативата за референдум до ДИК

-Денес Левица поднесе предлог за поднесување граѓанска иницијатива за референдум. Народот треба д...

Вечерва во „Само вистина“ гости ќе бидат Бојан Стојаноски, Борислав Крмов и Мартин Костовски

Ќе има ли продолжување на кризната состојба и дали таа ќе ги спаси граѓаните од астрономски сметк...

11 милиони луѓе во темница, Куба остана без струја по ударот на ураганот Ијан

11 милиони луѓе во темница, Куба остана без струја по ударот на ураганот Ијан

Шефот на кубанската електроенергетска компанија соопшти на државната телевизија дека прекинот на електричната енергија е поради дефект на националниот електроенергетски систем. Официјални лица велат дека електроенергетскио...

Пентагон: САД немаат забележано промени на состојбата на нуклеарните сили на Русија

Пентагон: САД немаат забележано промени на состојбата на нуклеарните сили на Русија

Тој рече дека САД, секако, ги примаат мошне сериозно нуклеарните закани од Русија.  -Општо земено, Русија исто така не врши значајни измени на состојбата и на своите конвенционални сили, покрај она што се случува во регио...

Видео: „Жежок“ танц на Софија Вергара

Видео: „Жежок“ танц на Софија Вергара

Сексапичната СВергара во текот на изминатиот викенд уживаше во роденденот на нејзината братучетка Клаудија Вергара и објави серија фотографии и видеа од прославата. Атрактивната актерка, која е на прагот на шестата децениј...

Променливо и нестабилно време до крајот на неделава

Променливо и нестабилно време до крајот на неделава

Утре ќе има краткотраен локален дожд и ретки грмежи, а во сабота ќе биде претежно облачно и нестабилно со поројни врнежи од дожд, наместа пообилни. Од недела ќе започне да дува северен ветер и температурите постепено ќе опаѓаат./

Премиерот Ковачевски му врачи стипендија на младиот пливач Марко Пејчиновски

Премиерот Ковачевски му врачи стипендија на младиот пливач Марко Пејчиновски

Ковачевски срдечно му ги честиташе на Пејчиновски досегашните пливачки успеси и упати порака дека Владата преку Агенцијата за млади и спорт ќе продолжи да ги поддржува младите успешни спортисти кои се силни промотори на спортска ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube